w

Twitch aktualizuje miesięczne cykliczne subskrybcje na urządzeniach z iOS i wycofuje subtokeny

Riot Games

Użytkownicy urządzeń iOS będą mogli nieprzerwanie subskrybować kanały na Twitchu.


Zapewne każdy wie, że widzowie mogą wspierać swoich ulubionych twórców nie tylko donejtami,ale teeż subskrybcją, która odnawia się co miesiąc i daje wiele korzyści. Oprócz emotek danego kanału możemy oglądać go bez reklam i otrzymujemy unikalną odznakę na czacie, której wygląd zależny jest od stażu suba.

Do tej pory jednak użytkownicy telefonów od Apple mieli mały problem. Jeżeli chcą zdobyć suba, to muszą oni najpierw kupić specjalne tokeny i następnie wymienić je na subskrybcję. Nie odnawiają się one natomiast automatycznie, jak to jest w Androidzie lub na komputerach. Teraz zostało to zmienione.

Zmiany na Twitchu

Właśnie poinformowano społeczność o ciekawej zmianie w aplikacji platformy na iOS. Chętni na przedłużanie subskrybcji nie będą zmuszeni o pamiętaniu i odnawianiu jej ręcznie.

Kiedy wprowadziliśmy subtokeny w 2019 roku, chcieliśmy, aby widzowie z iOS mogli poczuć radość z subskrybowania swoich ulubionych twórców na Twitchu. Subskrypcje odblokowują takie korzyści, jak oglądanie bez reklam (gdy jest włączone), czat tylko dla subskrybujących, niestandardowe emotki i wiele innych – małe rzeczy, które poprawiają wrażenia i personalizują Twitcha. Dowiedzieliśmy się jednak od społeczności, że nieodnawianie subtokenów na iOS może uniemożliwić nieprzerwane korzystanie z przywilejów subskrybującego i wspieranie ulubionych twórców. Wprowadziliśmy więc zmianę.

Od dzisiaj widzowie na iOS mogą kupować cykliczne subskrypcje po zaktualizowaniu aplikacji Twitcha do najnowszej wersji. Gdy aplikacja zostanie zainstalowana, a wszystkie pozostałe subtokeny wykorzystane – można zacząć subskrybować kanał za pomocą zaledwie trzech stuknięć. Subskrybuj. Potwierdź. Zatwierdź zakup.

Teraz użytkownicy systemu iOS nie muszą już tracić dostępu do korzyści z subskrypcji ani przerywać stażu subskrypcji, jeśli chcą aktywnie subskrybować kanał. Ułatwiliśmy również zakup subskrypcji dla społeczności i pojedynczych subskrypcji w prezencie, aby pomóc w szerzeniu miłości.

Wprowadzanie subskrypcji cyklicznych, wycofanie tokenów

Aby zapewnić bezproblemowe przejście z subtokenów na subskrypcje cykliczne, dajemy wszystkim trochę czasu na przyzwyczajenie do zmiany. Plany są takie:

Najpierw zaktualizuj aplikację Twitcha na iOS do najnowszej wersji. Dzięki temu od razu zyskasz dostęp do odnawialnych subskrypcji. Nadal masz jakieś tokeny? Spokojnie, zdążysz je jeszcze wykorzystać. Możesz też zacząć korzystać z subskrypcji cyklicznych od razu, gdy wszystkie tokeny na Twoim koncie zostaną wykorzystane.

Następną ważną datą jest 1 grudnia. Od tego dnia nie będzie można kupić nowych subtokenów. Nadal będzie jednak można wykorzystać te, które posiadasz – nadają się na piękny prezent.

Od 10 stycznia aplikacja na iOS nie będzie już umożliwiać zakupu ani używania subtokenów. Oznacza to, że wszelkie subskrypcje zakupione w aplikacji Twitcha na iOS będą cyklicznymi subskrypcjami miesięcznymi. Jeśli tego dnia nadal pozostały Ci jakieś subtokeny – nie martw się! Twoje pieniądze zostaną zwrócone przez Apple.

Co mogą zrobić widzowie?
Etapy Wersja aplikacji Faza 1

11 listopada 2021

Faza 2

1 grudnia 2021

Faza 3

10 stycznia 2022

Odnawialne subskrypcje 11.9 (i nowsze) Można kupić po aktualizacji aplikacji Można kupić. Można kupić.
Subtokeny iOS 11.9 (i nowsze) Można kupić i wykorzystać tokeny. Nie można kupić. Można wykorzystać posiadane tokeny. Nie można kupić. Nie można wykorzystać.
Zwrot środków za subtokeny na iOS Wszystkie wersje N/D N/D Pieniądze za niewykorzystane tokeny zwrócone przez Apple po tej dacie

Pożegnajmy tokeny

Subtokeny dały społeczności użytkowników iOS możliwość wspierania ulubionych twórców i czerpania korzyści bezpośrednio na iPhone’ach i iPadach. Choć zastępujemy tę metodę, subtokeny nadal będą zapewniać znaczące wsparcie i radość na Twoich ulubionych kanałach przez pewien czas. Jeśli więc masz jakieś niewykorzystane tokeny, rozważ wydanie ich, by pokazać twórcom, że nadal ich wspierasz. Zrób to przed 10 stycznia 2022 roku – tego dnia Apple zwróci środki za wszystkie niewykorzystane tokeny. Nie zapomnij też zaktualizować aplikacji do nowej wersji, aby móc cieszyć się odnawialnymi subskrypcjami.

Na koniec

W niektórych regionach dostosowujemy cenę subskrypcji na iOS na podstawie umów z naszymi partnerami prowadzącymi sklepy z aplikacjami mobilnymi. W Republice Południowej Afryki i niektórych krajach europejskich widzowie zauważą niewielki wzrost cen, podczas gdy widzowie w niektórych krajach Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Łacińskiej zobaczą niewielką obniżkę. Nowe ceny zaczną obowiązywać po zaktualizowaniu aplikacji Twitcha na iOS do wersji 11.9 lub nowszej.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka