w

Twitch traci jeszcze większego streamera. Ponad 7mln obserwujących, 30 tysięcy subów i przejście na Youtube

Twitch może się zacząć zastanawiać, ile jeszcze pojawi się tego typu ogłoszeń.


Wydawało się, że DrLupo będzie ogromnym transferem. Streamer miał 4.5mln obserwujących, 11 tysięcy aktywnych subskrypcji w ostatnim miesiącu. Tymczasem dołącza do niego ktoś jeszcze popularniejszy.

Swoje przejście z Twitcha na Youtube potwierdził chwilę temu TimTheTatman, a to już ogromny kaliber. Jeżeli kompletnie go nie kojarzycie, to wystarczy powiedzieć, że to w oparciu o jego kanał ujawniono chociażby Echo w Overwatchu. Blizzard wolał to zrobić na czyimś, niż na swoim kanale.

Twitchowi robi się gorąco?

Jest to druga tak głośna zmiana platformy w ciągu zaledwie 24 godzin. To rodzi pytanie, ile jeszcze przygotowano takich ogłoszeń? Jeżeli jutro też pojawi się taka zapowiedź, to Twitchowi może się robić powoli gorąco.

W tym przypadku także chodzi o pieniądze i pewność zarobków, a ostatnio na Twitchu wcale nie jest to takie oczywiste, że przykładowo za miesiąc nadal będzie taka sama pula reklam.. Streamer oczywiście miał 30 tysięcy aktywnych subów, więc na zarobki raczej nie mógł narzekać, ale jak sam mówi, chciałby się bardziej zająć rodziną, synem i żoną. Nie ma już czasu streamować tak często, jak kiedyś.

Jeżeli chodzi o oglądalność, to w sierpniu było to 41 tysięcy osób, więc skala jest naprawdę duża.

Streamer nie martwi się także o widownię, według niego 7 na 10 widzów przejdzie razem z nim. Faktycznie może tak być, Tim ma bardzo oddaną społeczność, która wielokrotnie pokazywała swoje oddanie.