w

Twitch wprowadzi opcję przewijania streamów, które lecą na żywo. Będzie można je cofnąć o kilka minut

Twitch pracuje nad nowym rozwiązaniem, które pozwoli cofnąć streama o kilka minut.


Widzowie TTV od dawna prosili o możliwość przewijania streamów w trakcie ich trwania. Do tej pory, by zobaczyć to, co działo się przykładowo 3 minuty wcześniej, wymaga uruchomienia VOD i zobaczenia tego dopiero po kilku następnych minutach (VOD się odświeżają co jakiś czas).

Teraz to się zmieni. Twitch pozwoli przewijać transmisje do 5 minut wstecz. Oglądając streama pojawi się nowy przycisk, który będzie odpowiedzialny za przewijanie.

Przewijanie streamów, które lecą na żywo

Ile ludzi, tyle opinii na ten temat. Streamerzy komentują, że teraz będzie łatwiej otrzymać bana – ludzie otrzymają możliwość szybkiego cofnięcia streama i nawet nagrania ekranu nawet pomimo usunięcia VODa.

Wszystko to ma działać w prosty sposób. Naciskacie odpowiedni przycisk od przewijania i na głównym ekranie uruchamia się coś w rodzaju VOD’a. Jednocześnie stream dalej jest wyświetlany po prawej stronie – tutaj wykorzystywane jest rozwiązanie stworzone do reklam.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie to wprowadzone, ale prawdopodobnie jest to kwestia dni, może tygodni – Twitch w tym momencie prawdopodobnie zbiera odzew społeczności i na jego podstawie będzie decydował o przyszłości tego rozwiązania.