w

Twitch został zbanowany na Słowacji przez jednego streamera, który transmitował grę w pokera

Reklama

Twitch został oficjalnie zbanowany na Słowacji. Wszyscy operatorzy muszą zablokować dostęp do platformy streamingowej.


W tym momencie mieszkańcy Słowacji nie mogą oglądać Twitcha. Wchodząc na TTV widzą odpowiedni komunikat o tym, że serwis został zablokowany:

„Ta strona jest zablokowana, ponieważ znajduje się na liście stron zabronionych Urzędu Regulacji Hazardu”

Oficjalnie nie zostało to potwierdzone przez Twitcha, ale na rządowych stronach Słowacji faktycznie konkretny kanał na TTV jest zablokowany. Problem w tym, że ISP blokuje całą domenę, a nie jeden kanał. Powodem bana jest gra jednego ze Słowaków w pokera. I jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi, to faktycznie jest to duży problem.

Twitch zbanowany

Reklama

Z tego co przekazują słowackie media wynika, że na ten moment operator O2 zablokował Twitcha, natomiast reszta ma jeszcze kilka dni na zrobienie tego samego. Jak czytamy:

„Nie wszyscy operatorzy muszą wykonać orzeczenie sądu od raz. Mają jeszcze kilka dni na zastosowanie go w praktyce.”

Powodem ma być jeden ze streamerów. Konkretnie „ddandis” mający „zaledwie” 35 tysięcy. Podczas swoich streamów grał w pokera, co doprowadziło do znalezienia się całego Twitcha na liście zakazanych domen.

Na rządowej stronie faktycznie widnieje wpis na ten temat. Dokładnie na ostatniej stronie PDF’u.

Czyli nie zablokowano tylko odnośnika do konkretnego kanału, ale całą platformę. Trudno powiedzieć, jak ta sytuacja będzie się rozwijać, na pewno będziemy to obserwować.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka