w

Użytkownicy Discorda masowo dostają takie ostrzeżenia. Kiedy to się dostaje i czy coś za to grozi?

W ostatnich kilkunastu dniach pojawiła się masa ostrzeżeń od samego Discorda. Nie jest to żaden spam, a wiadomości są prawdziwe.


Discord zaczął wysyłać ludziom dokładnie takie same ostrzeżenia. Chodzi tutaj głównie o to, że ostatnio platforma usuwa coraz więcej serwerów, które łamią regulamin. Dotyczy to także polskich społeczności, które w większości są usuwane za zgłoszenia DMCA.

Właściciele usuniętych serwerów muszą się liczyć z bolesnymi konsekwencjami w postaci chociażby usuniętego konta. Wszyscy członkowie usuniętych serwerów dostają natomiast specjalną wiadomość na PW.

Wiadomość od Discorda

Jeżeli byliście na jakimś serwerze, który został usunięty, to zobaczycie na swoim PW coś takiego:

Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami. Jest to zwyczajnie informacja, że należeliście do serwera łamiącego regulamin. Discord radzi Wam, byście lepiej wybierali społeczności, których chcecie być członkami.

To nowy komunikat, który jest wysyłany od kilkunastu dni. Ponieważ jednak usuniętych serwerów jest coraz więcej, to ludzie dostają tę wiadomość praktycznie cały czas. Nie zdarzyło się jeszcze, by miała one jakiekolwiek konsekwencje.