w

Wardęga mówi, dlaczego Friz i Wersow „się zagubią”. Wersow może spodziewać się wezwania?

Fot. https://youtu.be/QpzrLbDPk2c | https://www.youtube.com/c/krulestwo

Wardęga nadal bacznie śledzi poczynania Ekipy, efektem czego są przykładowo ostrzeżenia dla youtuberów.


Sylwester Wardęga pozostaje jedną z głównych osób, które bardzo skrupulatnie oglądają filmy Weroniki. W efekcie na streamach youtubera pojawia się wiele różnych uwag, jeżeli chodzi o świat Ekipy.

Ostatnio Sylwester skomentował film Wersow, na którym „robiła swoją ceramikę”. I choć teoretycznie nie działo się tam nic niesamowitego, to Sylwester wyłapał kilka szczegółów i następnie pociągnął temat Friza oraz właśnie Weroniki.

O co chodzi tym razem?

Na wspominanym filmie Wersow nie tylko robi ceramikę, ale także jest na branżowym evencie. Będąc tam opowiadała o jednym z dostępnych produktów, co Wardęga skomentował:

„Wersow to jak coś reklamuje, to wszystkiego jest fanką. Jak oglądałem, jak reklamowała krakersy, to była wielką fanką krakersów Lays. Później, jak Lays powiedzieli usuń, to już nie jest fanką, już ich w ogóle nie je, nie pokazuje, zawsze jest ta sama gadka, jeśli chodzi o reklamowanie – jestem totalną fanką, używam bardzo często, zawsze to samo (…)”

Sylwester obejrzał film do końca, gdzie Weronika mówi:

(…) jeżeli wy jesteście zainteresowani kupnem tej kolekcji, to oczywiście was zachęcam, a jeżeli taki film, luźny film z Warszawy wam się podobał (…)

Na co Wardęga niemal natychmiast zareagował, przypominając ostatnie stanowisko UOKiK (wyjaśnienie później):

„To nie jest luźny film tylko współpraca. I to nieoznaczona, a co powiedział pan UOKiK z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Że trzeba oznaczać i będzie sprawdzał, uważaj, trzeba się teraz pilnować.”

https://www.youtube.com/c/krulestwo

O co z tym chodzi? Pod koniec września urząd poinformował, że będzie sprawdzał, czy influencerzy dostatecznie oznaczają swoje materiały sponsorowane i reklamowe. W tym momencie postępowanie nie toczy się wobec konkretnej osoby, ale ogólnie w tej sprawie. Co to oznacza? Że najpopularniejsi influ muszą naprawdę mocno uważać, bowiem mogą dostać wezwanie do wytłumaczenia się z konkretnego filmu, Story etc. Oczywiście w mediach społecznościowych zrobiło się bardzo głośno o tym wezwaniu, które jest przedstawiane jako coś bardzo złego.

„Badanie obejmie wiele podmiotów z branży, w najbliższym czasie mogą się one spodziewać wezwań z Urzędu” – oficjalny komunikat.

Raczej nie należy się spodziewać tutaj kar finansowych, bo jak sam UOKiK informuje, sięganie po takie środki byłoby ostatecznością. Czy Weronika może dostać takie wezwanie? Ma ona ogromny wpływ na swoją widownię i ogólnie Internet, także wszystko jest tutaj możliwe. Nie oznacza to jednocześnie, że będzie się to wiązało z jakimiś większymi konsekwencjami. Nie zostało także potwierdzone, że ogólnie film Wersow to współpraca.

https://www.youtube.com/c/krulestwo

Sylwester w między czasie zwrócił także uwagę na coś innego, mianowicie pokazywanie tylko tych pozytywnych rzeczy.

„Powiem wam, że oni się zagubią, Friz i Wersow, oni się zagubią w tym świecie influencerkim. Bo tam nawet, jak się ogląda to Genzie, to Friz ich tam strofuje, że ej twoje story było za nudne, ludzie by to pominęli. Czyli to jest takie, wpadli w ten taki ciąg robienia, udawania, że życie jest ciekawe. A czasem to jest normalne, że czasem są dni mniej ciekawe. Ja na przykład bardziej cenię takich influencerów, którzy pokazują to swoje prawdziwe życie, nawet, jeżeli jest ono nudniejsze (…)”

Dalej youtuber podał przykład innych twórców, konkretnie Fit Lovers, które miało zasięgowo spaść właśnie przez pokazywanie tylko tej pozytywnej części swojego zycia.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka