w

Wiceminister Sprawiedliwości o Stuu. Co obecnie dzieje się z youtuberem?

Wiceminister Sprawiedliwości przy okazji rozmowy odnośnie Kawiaqa wspominał również o sytuacji Stuu.


Sprawa Stuu kompletnie przycichła. Od jakiegoś czasu nie pojawiają się żadne nowe komunikaty, nie przedstawiano nowych wniosków, nagle jakby wszyscy zapomnieli. Wiceminister Sprawiedliwości wrócił jednak do tej sprawy.

Czy jest coś nowego? I tak, i nie. Dowiedzieliśmy się, kiedy należy się spodziewać jakichś nowych informacji. Według zapewnień w grudniu powinny zapaść kluczowe w tej sprawie decyzje.

Co dzieje się ze Stuu?

Trudno powiedzieć, czy Stuu nadal jest zatrzymany. Jak słyszymy:

(…) on faktycznie przebywa w tej chwili na terenie Wielkiej Brytanii. Z tego co wiem, w grudniu będą dalsze rozstrzygnęcia w tej sprawie. Tutaj został złożony wniosek przez polskie służby o to, by wydać podejrzanego w ręce polskich organów ścigania i polskiego wymiaru sprawiedliwości, gdzie mogłyby być mu już przedstawione konkretne zarzuty.

Video

Film: https://www.youtube.com/watch?v=v4NfPhFi2kM

Czyli do postawienia zarzutów jeszcze trochę. Nie wiadomo, czy w ogóle Wielka Brytania zgodzi się na wydanie Stuu i czy będzie w tym względzie współpracować. Tutaj to polski wymiar sprawiedliwości ma za zadanie przekonać tamtejsze władze do tego, że Stuu mógł dopuścić się przestępstwa.

Nowe informacje mają się pojawić w grudniu, konkretniej gdzieś w okolicach połowy następnego miesiąca. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka