w

Widzowie pisali okrutne wiadomości do Reckfula, streamera Twitch, który odebrał sobie życie

Reckful był niezwykle ważną osobą w branży gier komputerowych i streamerów. To ogromna strata dla całej społeczności.


Reckful był niezwykle ważną osobą w branży gier komputerowych i streamerów, o czym świadczy chociażby reakcja społeczności na jego śmierć. Dla wielu osób był inspiracją i w dużej części przyczynił się do rozwoju streamingu na świecie. Jak informowaliśmy już na naszym portalu – powodem jego śmierci była depresja, w wyniku której streamer popełnił samobójstwo.

Głównym powodem podjęcia takiej decyzji przez Reckfula było prawdopodobnie odrzucenie ze strony jego byłej dziewczyny. Bernstein kilka godzin przed śmiercią oświadczył się jej za pośrednictwem Twittera, mimo, iż nie widziałem jej od 6 miesięcy. Mimo to, do wszystkiego mogły przyczynić się również inne rzeczy, jak choćby traktowanie Byrona przez społeczność na streamach.

Jego widzowie na czacie pisali mu, by ten się wreszcie zabił. Wielu ludzi uważa, że ten, jako doświadczony streamer był przygotowany na tego typu hejt. Niestety, ludzie nie wiedzą, że osoba chorująca na depresję jest nierzadko nadwrażliwa emocjonalnie, a tym samym dotykają ją nawet słowa, na które zdrowa osoba nie zwróciłaby nawet uwagi. Takie komentarze znacząco wpływały na Reckfula, co można było zobaczyć po jego zachowaniu.

Video

W jaki sposób czci się obecnie pamięć Reckfula?

Niestety, doszło do najgorszego i społeczności pozostaje tylko uczcić pamięć Reckfula. Oświadczenie w całej sprawie wydali nawet włodarze platformy Twitch:

W przeszłości Reckful osiągał mnóstwo sukcesów w esporcie. Był naprawdę znakomitym zawodnikiem World of Warcraft oraz Asheron’s Call. Przez 6 lat z rzędu zdobywał mistrzostwo i pierwsze miejsce, dlatego stał się bardzo popularny i zyskał setki tysięcy fanów. Nie dziwi więc fakt, iż społeczeńość WoWa postanowiła uczcić jego pamięć:

Cała sprawa jest naprawdę trudna. Reckful z pewnością na zawsze zostanie zapamiętany, zwłaszcza przez graczy World of Warcraft.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka