w

Wystarczy mieć zaledwie 6 oglądających na Twitchu, żeby móc tak o sobie powiedzieć

Mogłoby się wydawać, że żeby być w TOP 1% najpopularniejszych streamerów na świecie, to trzeba mieć naprawdę dużo widzów. Nic bardziej mylnego.


W pierwszej połowie 2022 roku na Twitchu choć raz streamowało 15,014,380 kanałów. Jest to ogromna liczba, przy której polskie kanały po prostu bladną. Dlatego żeby wejść do topki streamerów wcale nie trzeba być jakimś ogromnym influencerem.

Wystarczy określona ilość widzów. Już tylko 6 oglądających sprawia, że dana osoba wchodzi automatycznie do 21% najlepszych, czy też najpopularniejszych streamerów. Czyli można się chwalić, że jesteście w 1/5 najpopularniejszych streamerów.

Ile do 1%?

6 osób to 21%, natomiast 26 osób to już tylko 5%. Wydaje się to dość zabawne, bo przecież wystarczy poprosić kumpli z klasy, żeby weszli na streama. Oczywiście mając te 26 osób nikt nie będzie uważał Was za jakichś niesamowicie popularnych, ale można to już sobie odhaczyć w dokonaniach.

1% osób to 250 widzów. Tyle trzeba, żeby się znaleźć w 1% najpopularniejszych influencerów na TTV.

Z innych ciekawostek, ze wszystkich streamów z 2022 roku, 11% było towarzyszami, a tylko 0.3% partnerami Twitch. Zmienia to może niewiele, ale spokojnie można to traktować jako potencjalnie ciekawe.