w

xntentacion i kolejna szansa na rekord polski Twitcha. Urodzinowy turniej Birthday Hand&Brain

Reklama

Dzisiaj xntentacion ponownie ma szansę na pobicie absolutnego rekordu polskiego Twitcha.


Przypomnijmy, że xntentacion pobił niedawny wynik Disa, który był bardzo nieoficjalnym rekordem Polski. Nieoficjalnym, gdyż Norbert wykluczył ze swoich wyników wszystkie transmisje z turniejów. Rekordem wszechczasów (przynajmniej od 2016 roku) może pochwalić się Izak, który w 2016 zebrał w jednym momencie 128 tysięcy osób.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie prywatne streamy, bez żadnych turniejów, to faktycznie xntentacion ​ma w tym momencie najwyższy wynik. Wiele osób zwraca natomiast uwagę, że Bartek również streamował turniej, w którym grał, konkretnie All-Stars Bullet Chess Championship. Nawet tego dnia xntentacion miał wpisany w tytule streama „turniej”.

Powstaje więc pytanie, czy faktycznie rekord należy w tym momencie do niego? Rekordy turniejów wyglądają nieco inaczej, niż te prywatne. Dodatkowo, Dis posługiwał się danymi ze strony streamerzy.pl, wykluczając rekordy z lat 2016-2017 – a to właśnie wtedy padały największe liczby. Oprócz tego wyłączono z tamtego zestawienia kanały oficjalne, należące przykładowo do Riotu.

(…) z tym, że tutaj z racji tego, że nie braliśmy pod uwagę kanałów takich, jak Riot, czy Blizzard, czyli kanałów, które które robią turnieje, powinniśmy wyłączyć też kanał Nervariena i Izaka. Nie zrozumcie mnie źle, chłopaki robią świetną robotę, ale swoje największe wyniki osiągnęli podczas transmitowania turniejów, a tutaj chcemy wziąć pod uwagę tylko i wyłącznie streamy indywidualne (…) Więc uznajmy, że Nervarien i Izak są ponad hierarchią. – mówiłDis.

Jeżeli uznamy, że All-Stars Bullet Chess Championship nie było turniejem, to faktycznie, xntentacion ma rekord, jeżeli jednak All-Stars potraktujemy jako turniej, to zdecydowanie nie jest to najwyższy wynik.

Reklama
  • Izak 128 tysięcy – 2016 rok
  • Izak 105 tysięcy – 2017 rok
  • Izak 88 tysięcy – 2018 rok
  • Epicenter_pl 73 tysiące – 2017 rok
  • Polsat Games 66 706 (tu dwa wyniki po 66 tysięcy) – 2019 rok
  • Izak 66 006 – 2019 rok
  • csgo_esl 63 tysiące – 2016 rok
  • xntentacion 58 tysięcy – 2021 rok

Źródłem tych danych jest serwis sullygnome, który zajmuje się tylko i wyłącznie zbieraniem danych o transmisjach.

NAJLEPSZY, REKORDOWY ROK

Kolejna szansa na rekord

Reklama

W Polsce uznano, że Bartek pobił rekord polski, bijąc wynik Disa. Dzisiaj pojawia się kolejna okazja do bicia rekordów, bowiem na kanale xntentacion  zorganizowany został turniej Birthday Hand&Brain. Wszystko startuje o godzinie 21:00. Uczestnicy będą grać w następujących parach:

W zależności od interpretacji, Bartek ma do pobicia albo własny rekord, albo ten Izaka. 100 tysięcy będzie niesamowicie trudno przebić, od lat nikt nawet się nie zbliżył do tej liczby, ale szansa jest.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka