w

xQc, jeden z najpopularniejszych streamerów na świecie, zmienił swój nick. Twitch po latach wyraził zgodę

xQc po latach zdecydował się zmienił swój nick. Głównie dlatego, że nie identyfikuje się już z jego “całością”.


xQc jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych streamerów na Twitchu. Zna go praktycznie każdy, kto mniej więcej śledzi TTV. Obecnie przy wejściu na stary profil streamera pojawia się informacja o jego niedostępności:

Wszystko dlatego, że streamer zmienił swój nick. Do tej pory był on taki sam i miał wiele wspólnego z Overwatchem – przypomnijmy, że xQc jest byłym profesjonalnym graczem OW, który grał w najważniejszej lidze.

xQc już bez OW

Zmiana jest bardziej kosmetyczna. Twitch zgodził się, by streamer miał 3-znakowy nick. W efekcie usunięty został dopisek “OW”. W wyszukiwaniach Google nadal pojawia się stary nick, ale streamera można oglądać już bezpośrednio na twitch.tv/xqc.

Ludzie jakoś szczególnie tego nie przeżyli, choć na pewno jest to mniejszy lub większy pstryczek w nos Overwatcha. Z drugiej strony streamer nie ma już zbyt wiele wspólnego z produkcją Blizzarda.

Początkowo nick wyświetlał małe “xqc”, natomiast zostało to już naprawione. Teraz zapewne zmiana pojawi się także na kanale Youtube.