w

Youtube odpowiada, dlaczego usunął nowy diss PewDiePie na kanał dla dzieci

Youtube usunęło najnowszy utwór PewDiePie. Platforma nie miała również problemów w udzieleniu odpowiedzi wyjaśniającej swoją decyzję.


W ostatnich miesiącach bardzo głośno mówiło się o problemie kanałów typowo dla dzieci, które niekoniecznie są dla nich dobre. Chodzi tutaj o taśmowo produkowane filmy, które nie zawierają żadnych sensownych treści, często są dokładnie tym samym materiałem ze zmienionym przykładowo kolorem domku.

Prawdopodobnie dlatego PewDiePie zdecydował się nagrać dość kontrowersyjny diss na kanał “Cocomelon – Nursery Rhymes” – obecnie TOP 3, jeżeli chodzi o ilość subskrypcji na Youtube.

Diss został usunięty

Co jednak ciekawe, diss został usunięty. Oczywiście jego fragmenty i nawet pełne wersje dalej można znaleźć w sieci, natomiast sam Youtube potwierdza, że będzie usuwał wszystkie reuploady.

Tym razem Google odpowiedziało na pytania społeczności wskazując, że diss był szkodliwy dla osób młodszych. Miał też przedstawiać przemoc.

Jest to mało prawdopodobne, by Youtube cofnął swoją decyzję. Szczególnie, że utwór był naprawdę mocny, nawet jak na to, co nagrywa PewDiePie.

Jest tylko jeden problem, Youtube w swoim regulaminie samo wspomina, że ten punkt nie dotyczy dissów. I stąd tyle kontrowersji wokół tej sprawy.