w

Youtube przyznaje, że to nie zadziałało. Ta forma filmów zniknie w czerwcu z platformy

Youtube przyznał w końcu, że nie wszystkie jego pomysły były strzałami w dziesiątkę.


Youtube w przeszłości eksperymentował z wieloma różnymi rzeczami. Jedne bardzo dobrze się przyjęły, inne niekoniecznie. Niestet, Shorts zostaną z ludźmi na dłużej, natomiast znika coś, co wiele osób już kompletnie olało, choć było to przedstawiane jako rewolucja.

Shorts konkurują z TT, natomiast z Instagramem miały konkurować Reels. To krótkie formy filmowe, które potem zmieniły swoją nazwę na Stories. Działało to w prosty sposób – publikujecie coś, co znika po kilku dniach.

Nikt z tego nie korzystał, więc zostaje to zamknięte

W oficjalnym komunikacie Youtube poinformował, że 26 czerwca zniknie możliwość tworzenia relacji, a co za tym idzie, zniknie to w ogóle z platformy. Filmy, jakie były opublikowane wcześniej, zwyczajnie wygasną.

Czy szkoda? Nikt i tak z tego nie korzystał, mało kto był zainteresowany faktycznie tworzeniem tego typu treści, więc wydaje się to naturalne. Relacje były na Youtube przez 6 lat, oryginalnie wprowadzono je w 2017 roku i przedstawiano jako w ogóle nowy wymiar filmów. Teraz tę rolę i opisy zgarnęły Shortsy, które są wręcz na siłę wpychane ludziom, nawet gdy mało kto chce je faktycznie oglądać.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka