w

To są dowody na Stuu. Screeny z pisania takich tekstów do 14-letniej dziewczyny

https://youtu.be/o_qL8NCe1TE

Kuba Wątor zapowiadał materiał, który zatrzęsie polską branżą influ i tak się stało. Wielu osobom musiało się wczoraj zrobić gorąco.


Blisko 40-minutowy film przedstawia postać Oli, która w świat influ została wciągnięta w wieku 14 lat. To pierwsza osoba, która faktycznie pokazuje konkretne screeny, jakie mają pochodzić z konwersacji ze Stuu.

Choć co do prawdziwości tych dowodów nie ma większych wątpliwości, to jednak będziemy używać trybu przypuszczającego, bo sami nie widzieliśmy tych wiadomości na oczy. Przeszłość pokazała nam, że zawsze trzeba zostawiać margines.

Samo pisanie takich rzeczy nie jest definiowane jednoznacznie jako przestępstwo i należy o tym pamiętać.

„Olciak93” pokazała screeny z konwersacji ze Stuu. Najważniejsze, co ludzie chcieli wiedzieć – nie doszło między nimi do niczego więcej, oprócz pisania. Jest tam co prawda wspomniane przytulanie czy łaskotanie, ale sama dziewczyna nie ma co do tego pewności. Przez pryzmat czasu niektórych rzeczy ma nie pamiętać.

Dowody na Stuu

Stuu jest tak naprawdę tylko wierzchołkiem góry. Ponoć wielu innych influencerów wiedziało o sprawie, wysyłali sobie zdjęcia bardzo nieletnich dziewczyn poniżej 15 roku życia. Zdjęć, które nie przedstawiały ich w ubraniu. Działo się to głównie na komunikatorach. Youtuberzy pisali z perspektywy czasu słabe, dwuznaczne teksty do nawet nie dziewczyn, ale młodszych dziewczynek.

Początkowo na screenach nie ma nic niezwykłego, ale w rozmowie z wówczas 14-latką Stuu wtrąca teksty o trzymaniu za włosy czy o tym, że nie chce pisać z dziewczynami mającymi chłopaków. Jest też screen, na którym ponoć pisze o rozrywaniu ubrań.

Tl;dr według tego, co słyszymy:

  • Były dziewczyny w wieku poniżej 14 lat, które zmanipulowane wysyłały polskim, popularnym dzisiaj i wtedy youtuberom zdjęcia, które absolutnie nie powinny nigdy powstać.
  • Youtuberzy je sobie wzajemnie przesyłali, śmiali się z dziewczyn, które dały się namówić.
  • Youtuberzy doskonale wiedzieli, że rozmawiają często z osobami poniżej 14 roku życia.
  • Youtuberzy szantażowali dziewczynki emocjonalnie, prosili o zdjęcia, pisali dwuznaczne teksty.
  • Nie wiadomo, czy kiedykolwiek doszło do czegoś więcej niż pisania.
  • Stuu pisał między innymi:

Myślałem, że cię wezmę gdzie
I rozerwę ci ubrania
I cię zjem
Ha
Nie no żartuję
Nie ma o takich rzeczach mowy

  • Dziewczynki wysyłały zdjęcia, bo nie widziały wówczas w tym nic złego.
  • Zdjęcia dziewczyn były publikowane na komunikatorach, youtuberzy byli w ich posiadaniu, doskonale wiedząc, że na fotografiach są często 12 czy 13-latki.
  • Stuu także dostawał od Olciak „pikantne” zdjęcia, ale nigdy w pełni odkryte.
  • Te mocniejsze dziewczyna wysłała do innego youtubera. Zdjęcia te potem mieli wszyscy z tego otoczenia.

W branży wciąż mają być youtuberzy, którzy zachowywali się bardzo źle i mają szansę się teraz przyznać. Jeżeli nie, to zapewne wyjdą rzeczy i na nich. Już teraz ludzie przekopują stare filmy niektórych youtuberów.

Screeny z dowodami

Początkowe screeny niewiele wnoszą, potem widać coś w rodzaju szantażu emocjonalnego.


Na pewno jest tego więcej. Jeżeli screeny są prawdziwe i historia Olciak również, to wiele dziewczynek było bardzo mocno manipulowanych przez youtuberów. A już wiadomo, że to zdecydowanie nie koniec.

Nadal nie wiadomo, czy Ola pójdzie ze sprawą na policję. Jednocześnie oferuje swoją pomoc osobom, które doświadczyły tego samego i chcą opowiedzieć swoją historię.

https://youtu.be/o_qL8NCe1TE

Sam Stuu zapowiedział, że odpowie na pytania w formie pisemnej.

Źródło: https://youtu.be/o_qL8NCe1TE

DołączObserwuj
Więcej z Youtube