w

Za co xQc został zbanowany na Twitch? Chodziło o stream sniping podczas grania w Fall Guys

xQc został zbanowany na 7 dni za oszukiwanie podczas Twitch Rivals. Powodem stream sniping.


xQc jest bezprecedensowo jednym z najpopularniejszych streamerów na świecie. Okazuje się, że Twitch stara się być sprawiedliwy dla swojej społeczności i niezależnie od popularności – karać swoich użytkowników za przewinienia.

Podczas zawodów w Fall Guys w ramach Twitch Rivals streamer dopuścił się stream snipingu. Oszustwo to raczej nie wpłynęło w znaczący sposób na wynik gry, dlatego xQc otrzymał 7-dniowego bana i karę na udział w innych rozgrywkach spod bandery Twitch Rivals na najbliższe 6 miesięcy. Stracił także nagrodę pieniężną z Glitch Con 2020.

Video

Streamer przeprosił za swoje zachowanie i poprosił fanów, by ci go nie bronili

Lengye będzie mógł wrócić do streamowania w środę, 25 listopada.

xQc w mediach społecznościowych postanowił przeprosić za swoje zachowanie. Jednocześnie poprosił swoich fanów, aby ci go nie bronili. Streamer ogłosił również, że przekaże pieniądze ze swoich zwycięstw na wskazaną przez społeczność organizację charytatywną.

Przepraszam za moje czyny. Pomyślałem, że to będzie zabawne. Nie zmieniło to wyniku, ale nadal było złośliwe. Przepraszam. – przyznał streamer.

To czwarte zawieszenie xQc na Twitchu od lat. Włodarze turnieju w swoim oświadczeniu napisali, że “bardzo poważnie traktują zachowania graczy Twitch Rivals” i “tego typu zachowanie jest niedopuszczalne i nie będzie lekceważone”.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka