w

Zaczęło się. Te „uprzywilejowane” osoby na Discordzie mają już swoje własne nicki

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami Discord zaczyna wprowadzać nicki zamiast dotychczasowych nazw użytkowników z numerami.


2 tygodnie temu Discord oficjalnie ogłosił, że odchodzi od nicków z numerami. Te zostaną, a właściwie już zostają zastąpione unikalnymi nickami. Wszyscy się zastanawiali, kiedy to wejdzie i czy platforma przypadkiem się z tego nie wycofa.

Mamy więc odpowiedź. Discord już teraz zaczął to wprowadzać. Na razie dotyczy to tylko określonej grupy osób. Chodzi tutaj o konkretnych ludzi powiązanych z komunikatorem.

Pierwsze osoby już to mają

Reklama

Zwykli użytkownicy nie mogą jeszcze zmieniać swoich nicków, natomiast tzw. staff już jak najbardziej. Są to osoby bezpośrednio z Discorda, czyli moderacja etc. Dzięki temu można w ogóle zobaczyć, jak to naprawdę będzie wyglądać.

Czyli tak, mamy na podglądzie normalny nick, natomiast po najechaniu pojawia się też ten stary normalnie z numerami. Nie wiadomo nadal, kiedy zwykli użytkownicy to dostaną, ale pokazuje to, że Discord nie ma absolutnie planów się z tej opcji wycofać.

Ludzie spekulują, że zapewne wszyscy dostaną to za kilka tygodni, bo taką informację przekazywał oryginalnie Discord. Dopiero później zostało to zmienione na „kilka miesięcy”. Możliwe, że to pewnego rodzaju ochrona, by potem ludzie nie narzekali na długi okres wprowadzania nowości.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka