w

Zamknięty Keydrop ma już swoją alternatywę? Promowano ją od kilku tygodni

Kilku popularnych streamerów przyznało, że dostało propozycję reklamowania albo Keydropa, albo tego serwisu.


Dopiero dzisiaj widać, jak wiele osób bardzo nie lubiło Keydropa i tego typu działalności. Ludzie tworzą specjalne tematy tylko po to, by ustalić prawdziwego właściciela serwisu. Po co? W sumie dobre pytanie. Jeżeli faktycznie okaże się, że to, co pada dzisiaj na Twitchu, jest prawdą, to raczej będzie to ewentualne ułatwienie dla polskich służb.

W każdym razie w sieci coraz więcej się mówi o potencjalnej alternatywie i problemie, jaki z tego wyrasta. KD był największym podmiotem tego typu, ale nie jedynym.

To ten sam właściciel?

Wiele osób sugeruje, że serwis przygotowywał się do ewentualnego zamknięcia od wielu miesięcy. No, chyba że 23-letnia Ukrainka tak dobrze zna ten biznes, że postawiła stronę wchodzącą na Polski rynek. Obecnie nie ma żadnych dowodów na to, że to jest ten sam podmiot.

Kompletnie nie wiadomo, czy to ten sam właściciel. Rzeczywiście jednak to ta strona była oferowana w parze z Keydropem. Zamknięcie KD to jedno, ale na polskim rynku działa wiele stron tego typu.

Teraz pytanie – czy nagle wszyscy przerzucą się na te mniejsze podmioty, czy może zupełnie z tego zrezygnują. Można się bowiem domyślać, że za chwilę będzie więcej tego typu blokad.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka