w

“Zeswattowano” dom, w którym mieszkali rodzice streamera Twitch. Widz mówił wprost, że to zrobi

Jeden z widzów uznał, że świetną rozrywką będzie nasłanie policji na dom jednego z profesjonalnych graczy, który jest znany między innymi ze streamowania.


Swatting to popularne, bardzo negatywne zjawisko. Polega na wysłaniu policji pod konkretny adres, najczęściej należący do streamera lub youtubera, który aktualnie prowadzi transmisję na żywo. Dokładnie tak było w tym przypadku. Co jednak gorsze, ucierpiał nie tyle sam gracz TSM, a jego rodzice.

Dzisiaj wiemy, że nic się nie stało, natomiast sprawa jest po prostu koszmarna. Rodzicom mogło się coś stać, bowiem policja została wysłana do starego domu zawodnika.

Swatting rodziców gracza

TSM_Achieved na swoim oficjalnym profilu napisał, że jeden z widzów wprost mu komunikował, że zamierza wysłać policję do jego domu. Użytkownik został finalnie zbanowany z czatu, ale to go nie powstrzymało.

Klip z tej sytuacji pokazuje, jak gracz się przejął. Jest to raczej normalna reakcja, natomiast wiele osób było w szoku, że autentycznie dochodzi do takich sytuacji.

Streamer normalnie wrócił do nadawania na żywo następnego dnia, uspokajając tym samym, że nic się na szczęście nikomu nie stało. Wiązało się to jedynie z bardzo dużym stresem dla rodziców. Zazwyczaj przy takich zgłoszeniach policja reaguje naprawdę ostro.