w

Fani mają dowody na to, że Idol, nowy serial HBO, jest wzorowany na Selenie Gomez

Reklama

Najpierw Britney Spears, teraz Selena Gomez. Tym razem jednak powodów jest podobno znacznie więcej.


Idol to całkiem świeży serial od HBO Max. Pierwszy odcinek został wyemitowany bowiem 4 czerwca 2023 roku, a wczoraj (2 lipca) serial się zakończył. Nowa produkcja HBO miała liczyć 6 odcinków, jednak twórcy zadecydowali na jej zakończenie o tydzień wcześniej.

Idol nie ma najlepszych opinii. Początkowo kontrowersje dotyczyły tego, że serial ma się opierać na życiu Britney Spears – co finalnie zostało obalone przez aktorów i twórców. Następnie ludzie zarzucali serialowi brak logiki, sensownego rozwoju postaci, twierdząc, że tytuł zawiera w sobie za dużo wulgarnych scen, jakby tylko na nich się opierał. Teraz po zakończeniu Idola nadeszły kolejne kontrowersje.

Idol oparty jednak na życiu Seleny Gomez?

Reklama

Twórcy nowej produkcji HBO Max zanegowali wszelkie plotki, jakoby Idol miał być oparty na życiu Britney Spears lub jakiejkolwiek gwiazdy, twierdząc, że główna bohaterka – Jocelyn – opowiada swoją własną historię. Mimo to podczas całego serialu pojawiało się wiele odniesień nie tylko do Britney, ale również do kilku innych znanych piosenkarek.

Teraz ludzie zaczęli doszukiwać się kolejnego dna – że Idol był inspirowany wydarzeniami z życia Seleny Gomez, zwłaszcza że The Weeknd, który grał znaczącą rolę w serialu i jego produkcji, się z nią przez jakiś czas spotykał. Po kilku odcinkach widzowie więc oskarżyli współtwórcę o wykorzystywanie traumy i historii jego byłej dziewczyny.

Reklama

Jednym z najważniejszych dowodów miał być fakt, że Idol opowiada historię Jocelyn, która powraca po odwołaniu trasy koncertowej z powodu problemów na tle psychicznym. Ponadto bohaterka na sesji zdjęciowej do nowej okładki płyty pozuje w szpitalnej bransoletce. Zupełnie tak samo, jak Selena Gomez w sesji zdjęciowej do „Bad Liar”, która w tamtym czasie leczyła tocznia.

Oczywiście wspólnych cech pomiędzy Jocelyn a Seleną jest o wiele więcej. Niektórzy pokusili się nawet o zrobienie filmików porównujących te dwa przykłady, a jeden z najpopularniejszych przekroczył już aż 15 mln wyświetleń.

Video

Twitter: https://twitter.com/ughnotjas/status/1674223931731976196

Co więcej – mimo że twórcy zanegowali fakt, że Idol opowiada historię jakiegoś znanego twórcy, fani doszukali się wywiadu The Weeknd, który wprost powiedział, że sytuacje, które dzieją się w serialu, były inspirowane jego własnymi doświadczeniami.

Reklama

Video

Warto wspomnieć, że para w tamtych czasach się ze sobą spotykała. To wszystko zdecydowanie wygląda podejrzanie, zwłaszcza jak na fakt, że twórcy tak mocno próbowali negować wszystkie komentarze dotyczące tego, że serial się opiera na życiu jakiejś gwiazdy – początkowo Britney Spears. Dowodów zdecydowanie jest wiele, jednak nikt tak naprawdę nie wie, jaka jest prawda.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy