w

Ile kosztowało wyprodukowanie Avatara 2: Istota wody? To najdroższy film wszechczasów

Wiemy już, ile już kosztowała cała produkcja najnowszego Avatara: Istoty wody.


Avatar: Istota wody to druga odsłona tej serii filmowej, która została w pewien sposób „odkopana” po dobrych 13 latach. Niemniej jednak była mocno wyczekiwana przez fanów pierwszej części.

Najnowsza część Avatara wyszła pod koniec ubiegłego roku, dokładnie 16 grudnia 2022 roku i była jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat. Wiadomo, że produkcja wymagała masy pracy, ale też i kosztów. Ile wyniósł jej budżet?

Ile kosztowało wyprodukowanie nowego Avatara?

Avatar: Istota wody to zdecydowanie jedna z lepszych filmowych produkcji ubiegłego roku. Dowiedziono, że jest na ten moment najbardziej dochodowym filmem na całym świecie. Co więcej, zapowiedziano już także kolejne części tej serii w nadchodzących latach i co ciekawe – tym razem nie trzeba będzie już czekać na to ponad dekady.

Mówi się, że Avatar to jeden z najbardziej wymagających filmów na świecie za sprawą ilości wykorzystywanego CGI i różnych efektów wizualnych 3D. Tylko czy to jest prawda? Według szacunków źródła, którym jest Deadline, możemy wyczytać, że budżet najnowszego Avatara mógł wynosić nawet 460 milionów dolarów, co czyniłoby go najdroższym filmem w historii całego Hollywood.

Pierwotnie budżet produkcji miał wynosić 250 milionów dolarów, natomiast na wszystkie zaplanowane filmy Avatara dyrektorzy mieli przeznaczyć cały miliard dolarów. Według Variety spadkobierca Fox News – Lachlan Murdoch – powiedział, że:

To będą najdroższe filmy wszechczasów.

Dla przykładu pierwsza część Avatara wyniosła twórców prawie połowę mniej, bo około 237 milionów. Jednak mówi się, że wszystkie te pieniądze były warte świeczki, bo Avatar: Istota wody jest aktualnie najbardziej dochodowym filmem wszechczasów.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy