Joela z The Last of Us na HBO miał zagrać zupełnie inny aktor. Kto miał nim być?

Seriale i filmy

Reklama

Mogłoby się wydawać, że Pedro Pascal był idealnym kandydatem na Joela, a jednak plany początkowo były trochę inne.


„The Last of US” na HBO Max to był zdecydowanie hit wiosną tego roku. Bella Ramsey jako Ellie i Pedro Pascal jako Joel wykonali kawał dobrej roboty, wcielając się w tak wymagających bohaterów jednej z najpopularniejszych gier na świecie, a ludzie pokochali ich występ w serialu.

Co jednak ciekawe, kilka miesięcy później dowiadujemy się, że na miejscu Pedro Pascala miał być ktoś zupełnie inny. Twórcy wyjawili, że rozmowy dotyczące roli Joela odbywały się z innym aktorem, zanim zdecydowali się na Pascala.

Kto miał zagrać Joela w TLOU?

Reklama

Podczas ostatniego podcastu w Happy Sad Confused na Youtube Craig Mazin, będący showrunnerem „The Last of Us” na HBO Max, wyjawił kilka ciekawostek na temat serialu. Mogliśmy dowiedzieć się m.in. tego, że początkowo rolę Joela miał dostać zupełnie ktoś inny, mianowicie Matthew McConaughey, gwiazda znana z takich hitów „Interstellar” czy „Detektyw”.

Reklama

I choć aktor Pedro Pascal od samego początku był na liście potencjalnych aktorów do roli Joela, to początkowo reżyserowie dostali informację, że aktor nie ma czasu na kolejne produkcje. To dlatego Mazin zdecydował się zagadać do McConaugheya.

Tak właściwie to nigdy nie rozmawiałem o tym z Mahershalą. Rozmawiałem za to z Matthew, ale nie powiedziałbym, że to było na poważnie, bardziej wyglądało to tak: „Hej, myślę, że moglibyśmy o czymś pogadać”.

Pedro od początku był na naszej liście, ale powiedziano nam, że jest niedostępny. A potem, kiedy się trochę plątaliśmy w tym, zadzwonił do nas jego menadżer, że jednak może znaleźć trochę czasu. 

Craig Mazin przyznaje, że choć Matthew McConaughey jest wspaniałym aktorem, to The Last of US z nim w roli głównej byłoby zupełnie inne. Fani jednak są dość podzieleni – jedni uważają, że choć Pedro Pascal wykonał kawał dobrej roboty, to woleliby McConaugheya jako Joela. Inni zaś twierdzą, że nie było lepszego wyboru niż ten pierwszy.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej