Nagrywki do 5 sezonu Stranger Things wstrzymane. Wszystko przez strajk scenarzystów

Seriale i filmy

Reklama

Wygląda na to, że 5. sezon Stranger Things zostanie opóźniony przynajmniej o kilka tygodni.


Fani kultowego serialu od Netflixa z niecierpliwością oczekują kolejnego sezonu. Mimo że dopiero co została wypuszczona 4. część serii, to ludzie wciąż są głodni historii. I choć ostatnio pisaliśmy o tym, że jedna z aktorek wyjawiła dość przykry scenariusz dla pewnej postaci na 5. sezon, to niestety będziemy musieli poczekać na to jeszcze dłużej, niż przypuszczano.

Wszystko ze względu na to, że aktualnie trwa strajk pisarzy, scenarzystów i wszelkich osób, które zajmują się „słowem pisanym” w branży filmowej, telewizyjnej czy internetowej.

5 sezon Stranger Things opóźniony przez strajki

Reklama

Writers Guild of America, w wolnym tłumaczenia Gildia Amerykańskich Pisarzy, walczy w ostatnim czasie o zwiększenie swoich zarobków i bezpieczeństwa w pracy, ale przede wszystkim o ograniczenie wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie pisania i tworzenia. Fakt, że AI w ostatnich miesiącach tak szybko się rozwinęło, zaczął zagrażać wszelkim kreatywnym i artystycznym zawodom, głównie ze względu na to, że pracę danych pracowników można już realnie zastąpić sztuczną inteligencją.

Reklama

Pracownicy największych korporacji zaczęli w końcu walczyć o swoje prawa, aż w końcu wybuchł oficjalny strajk Gildii Amerykańskich Pisarzy, który rozpoczął się kilka dni temu – 2 maja 2023 roku. I niestety wygląda na to, że protest zaczął realnie wpływać na wiele firm i marek, choć o dziwo wiele z nich zaczęło popierać ruch niezadowolonych pisarzy i pracowników. Do jednych z tych firm należy Netflix, który oficjalnie zaczął wspierać Gildię i wstrzymał produkcję niektórych swoich tytułów.

Jednym z nich jest właśnie Stranger Things i 5 sezon serialu. Bracia Duffer, najbardziej znani jako twórcy Stranger Things, potwierdzili na Twitterze, że serial wstrzyma rozwój w celu wsparcia strajku Gildii Amerykańskich Pisarzy.

Niestety twórcy nie powiedzieli, jak długo może potrwać przerwa. Raczej nikt na razie nie jest w stanie określić, kiedy może zakończyć się strajk, patrząc na to, że dopiero się rozpoczął. Realnie patrząc, całość może potrwać nawet do kilku miesięcy, choć nie wiadomo, czy dyrektorzy Stranger Things zdecydują się na tak długą przerwę, patrząc na to, że premierę 5. sezonu szacowano na koniec 2023 roku lub początek 2024.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej