Powstanie film na temat tragedii łodzi podwodnej OceanGate. Prace już w toku

Seriale i filmy

Reklama

Minęło zaledwie kilka miesięcy od tej tragedii, a już zapowiadane są prace nad filmem.


Katastrofa z łodzią podwodną OceanGate, która zabrała kilka osób chętnych zobaczyć wrak Titanica, miała miejsce zaledwie kilka miesięcy temu. Wydarzenie miało miejsce bowiem jeszcze w czerwcu tego roku.

Można powiedzieć, że czas leci naprawdę szybko. Wiele osób do tej pory ma wrażenie, jakby to było 2 tygodnie temu. A minęło tyle czasu, że zaczęto już nawet prace nad filmem, który opowie o tej katastrofie.

Film o tragedii OceanGate

Reklama

Zaginioną wtedy łódź podwodną finalnie odnaleziono 22 czerwca. To wtedy świat dowiedział się, że Ocean Gate uległo implozji na chwilę po tym, gdy utracono łączność ze statkiem. Od tego czasu minęły dopiero, a może i już 3 miesiące, a pewien producent filmowy uznał, że chce stworzyć na ten temat film.

Reklama

O filmie na temat katastrofy łodzi OceanGate poinformował Deadline. Według serwisu produkcją ma się zająć E. Brian Dobbins, producent filmowy znany z takich tytułów jak The Blackening, Fałszywa dwunastka czy Czarno to widzę.

Do projektu zaangażowani są już scenarzyści, a scenariusz jest już podobno napisany. Jeden z twórców powiedział:

Nasz film nie tylko odda hołd wszystkim osobom zaangażowanym w podwodną tragedię i ich rodzinom, ale film będzie także okazją do poruszenia bardziej makroproblemów związanych z naturą dzisiejszych mediów.

Nie ma jednak na ten moment żadnych większych szczegółów. Nie wiadomo, kiedy film w ogóle się pojawi, jednak patrząc na to, że wiele osób jest już zaangażowanych w produkcję, a scenariusz został już napisany, to film ukaże się prędzej niż później.
Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej