w

Tak były nagrywane wszystkie walki w nowym One Piece na Netflixie

Pewnie wiele osób się zastanawia, jak twórcy poradzili sobie z nagrywaniem walk w najnowszym One Piece.


One Piece w wersji serialowej miało swoją premierę 31 sierpnia 2023 roku, czyli zaledwie 2 tygodnie temu. Serial początkowo przynosił wiele kontrowersji, jako że fani anime nie byli pewni, czy Netflix poradzi sobie z taką adaptacją.

Wyszło jednak wyjątkowo nieźle i do teraz One Piece otrzymuje naprawdę wysokie noty. Na samym IMDb, czyli największej stronie poświęconej filmom i seriali, adaptacja utrzymuje oceny powyżej 8,5 gwiazdek, a fani anime mocno ją sobie chwalą.

Jak nagrywano walki w One Piece?

Zazwyczaj wszystko na planie wygląda w każdym przypadku tak samo lub bardzo podobnie. Jeśli jednak chodzi o One Piece, tutaj dochodziło wiele zmartwień na temat tego, czy bitwy zostaną w ogóle dobrze odwzorowane względem anime.

Wiadomo, że fani anime, zwłaszcza tak popularnego tytułu jak One Piece, mają naprawdę wysokie oczekiwania. O tym, że podczas tworzenia netflixowej wersji serialu pojawiało się dużo lęków związanych z niespełnieniem oczekiwań widzów, mówił sam twórca tytułu, Eiichiro Oda. Pisaliśmy o tym tutaj – KLIK.

Końcowo serial wypadł naprawdę dobrze na tle innych adaptacji Netflixa, a fani anime twierdzą, że twórcy świetnie sprostali zadaniu. Walki wyglądają naprawdę dobrze, a nawet w wielu kadrach są bardzo wierne oryginałowi. Jak to wyglądało od kuchni?

Video

TT: https://www.tiktok.com/@xn_kayky/video/7276151716070821125

Wszystko wygląda na naprawdę dopracowane i widać, że kosztowało to zarówno twórców, jak i aktorów naprawdę sporo czasu i ćwiczeń. Ale trzeba przyznać, że nawet bez tych wszystkich efektów wizualnych i CGI wygląda to zjawiskowo i robi wrażenie.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy