w

Wszystkie nadchodzące filmy Marvela na następne lata. Avengers, Echo, Blade i więcej

W następnych latach będziemy mieli okazję zobaczyć wiele nowych tytułów od Marvela, ale także tych uwielbianych od lat.


Marvel jest uwielbiany na cały świat. Uniwersum MCU jest na tyle rozbudowane i ogromne, że twórcy wciąż, po tylu latach i tylu nakręconych filmach, dalej mogą inspirować się komiksami i setkami bohaterów, których możemy w nich poznać.

Materiałów zdecydowanie nie brakuje. Każda historia zawarta w uniwersum Marvela jest na tyle różnorodna i wyjątkowa, że będziemy mogli obserwować ją jeszcze przez kilkanaście dobrych lat. To dlatego już teraz mamy wiele potwierdzonych tytułów.

Wszystkie zapowiedziane filmy Marvela na kolejne lata

Tajna inwazja – 21 czerwca 2023 roku

Nick Fury i Talos próbują powstrzymać grupę zmiennokształtnych Skrulli, którzy infiltrują od lat Ziemię.

Tajna inwazja to serial Marvela stworzony specjalnie na życzenie Disney+. Tytuł ma mieć swoją premierę już 21 czerwca, a odcinki, których ma być 6, mają pojawiać się co tydzień w każdą środę.

Loki sezon 2 – 6 października 2023 roku

Po kradzieży Tesseraktu Loki zostaje zmuszony do pracy dla organizacji monitorującej linie czasu. Aby zapobiec katastrofie, bóg oszustwa zaczyna podróżować w czasie i zmieniać historię ludzkości.

Odcinków kolejnej części Lokiego zapowiedzianych jest 6, jednak nie wiadomo, jaka będzie częstotliwość ich wydawania. Serial ponownie ukaże się na Disney+ w październiku tego roku.

Marvels – 10 listopada 2023 roku

Carol Danvers łączy swoje moce z mocami Kamali Khan i Moniki Rambeau, zmuszając je do współpracy w celu ocalenia wszechświata.

Moce, które brzemię Kapitan Marvel, dziwnym trafem splatają się z mocami Kamali Khan, znanej również jako Ms. Marvel, i jej siostrzenicy Carol. Razem muszą współpracować i dojść do porozumienia, aby uratować świat.

Echo – 29 listopada 2023 roku

Maya Lopez mierzy się z własną przeszłością, przypominając sobie swoje pochodzenie oraz poznając znaczenie rodziny i wspólnoty.

Echo to spin-off Hawkeye’a z 2021 roku, w którym zadebiutowała Alaqua Cox jako Maya Lopez, czyli tytułowa Echo. Serial ma być dostępny od razu w całości na Disney+ i ma liczyć 6 odcinków.

Ironheart – jesień 2023 roku

Riri Williams, genialna wynalazczyni, tworzy najbardziej zaawansowany kostium od czasów Iron Mana.

Kolejny serial zapowiedziany na Disney+ w obrębie samego Iron Mana. Tytuł ma się pojawić oficjalnie jesienią tego roku, jednak twórcy nie podali jeszcze konkretnej daty. Standardowo serial ma się składać z 6 odcinków, jednak to również jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Agatha: Coven of Chaos – zima 2023 roku

Tytuł Marvela zapowiedziany na zimę tego roku, będący spin-offem WandaVision, w której poznaliśmy Agathę Harkness – wiedźmę, która okiełznała magię chaosu. Mówi się, że serial ma mieć 9 odcinków.

Daredevil: Born Again – wiosna 2024 roku

Niewidomy prawnik z Hell’s Kitchen w Nowym Jorku, który prowadzi podwójne życie jako zamaskowany strażnik.

Jeden z dłuższych seriali Marvela zapowiedzianych na następne lata. Daredevil ma liczyć aż 18 odcinków i będziemy mogli obejrzeć go wiosną przyszłego roku. Co ciekawe, nowe show Disneya nie będzie kontynuacją serialu Daredevil od Netflixa.

Charliego Coxa jako Matta Murdocka, tytułowego Daredevila, mieliśmy okazję zobaczyć już w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu i ostatniego serialu Disney+ – Mecenas She Hulk.

Captain America: New World Order – 3 maja 2024 roku

Antony Mackie jako Sam Wilson przejął pałeczkę (a raczej tarczę) Kapitana Ameryki od Steve’a Rogersa i to właśnie w nadchodzącym filmie w 2024 roku będziemy mogli zobaczyć zmagania nowego bohatera.

Blade – 14 lutego 2025 roku

Na co dzień znany jako Eric Brooks pół wampir, pół człowiek, który postanowił polować na grasujące po świecie inne wampiry. Film ma być osobnym tworem samego Marvela, nie ma nic wspólnego z poprzednimi odsłonami wyprodukowanymi przez New Line Cinema. Tym razem w tytułowego Blade’a wcieli się Mahershala Ali, kilkukrotny zwycięzca Oscara.

Fantastyczna Czwórka – 2 maja 2025 roku

Na ten moment niewiele wiadomo na temat nadchodzącego filmu. Projekt jest jednak zapowiedziany już od 2019 roku. Co ciekawe, jakiś czas temu potwierdzono obsadę produkcji, w której ma się znaleźć Margot Robbie jako Susan Storm. Aktorka do tej pory była znana z roli Harley Quinn, postaci pochodzącej z konkurencyjnego uniwersum dla Marvela – DC.

Avengers: The Kang Dynasty – 1 maja 2026 roku

Zdecydowanie jedna z największych nadchodzących premier najbliższych lat. Oczekuje się, że film będzie kręcił się wokół tytułowego złoczyńcy – Kanga Zdobywcy – którego mieliśmy okazję zobaczyć w Ant-Manie 3.

Avengers: Secret Wars – 7 maja 2027 roku

Niewiele wiadomo na temat Secret Wars, jednak mówi się, że film z mocnym przytupem zakończy pewien etap całego uniwersum Marvela.


Warto również brać poprawki, co do dat premier nadchodzących produkcji. Wszystkie z odległym terminem mogą zostać jeszcze kilkukrotnie zmienione. Daty premier na czerwiec 2023 roku znajdowały się na IMDb – największej na świecie internetowej bazie danych dotyczącej świata filmowego.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy