w

CDPR w wyjątkowy sposób potraktowało moderów z Wiedźmina 3. Nie tylko dostaną oni wynagrodzenie, ale i…

W next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3 znajdą się najpopularniejsze mody, jakie stworzyli sami gracze. Korzystanie z dzieł społeczności to ostatnio dość powszechna praktyka.


Moderzy stali się integralną częścią wielu różnych produkcji, tak samo tych sieciowych, jak singleplayer. Ich praca często jest pomijana, wręcz niedoceniania przez deweloperów. CDPR ma tutaj inne podejście.

Wiadomo, że w następnej, next-genowej aktualizacji do Wiedźmina 3 znajdzie się wiele różnych modyfikacji przygotowanych przez społeczność. Jest to w pewnym sensie docenienie ich pracy. Oczywiście CDPR przygotowało dla nich również wynagrodzenie.

Mody w Wiedźminie 3

W oficjalnym wątku potwierdzono, że CDPR aktywnie przyglądało się życiu różnych modyfikacji. Po ich przeanalizowaniu podjęto decyzję o wprowadzeniu ich bezpośrednio do gry. Dzięki temu gracze konsolowi dostaną to, czego wcześniej nie mogli doświadczyć.

Pieniądze to jedno, ale upamiętnienie to coś znacznie bardziej wartościowego. Okazuje się, że CDPR postanowiło umieścić informacje o twórcach tych modyfikacji bezpośrednio w źródle. Trudno wyobrazić sobie większe wyróżnienie dla fana Wiedźmina.

Niestety nie wiadomo, jakie wynagrodzenie zaproponowano twórcom modyfikacji. Można się jedynie domyślać, że stawki były zależne od zaawansowania danego moda, a nad całością czuwa NDA, które zapewne nigdy nie zostanie złamane.

DołączObserwuj
Więcej z Wiedźmin