w

Andrzej Sapkowski potwierdził, że powstanie nowy Wiedźmin. Co o tym wiadomo?

Reklama

Powstanie kolejna książka w uniwersum Wiedźmina. To już pewne i potwierdzone przez pisarza.


Świat wykreowany przez Andrzej Sapkowskiego podbił serca tysięcy Polaków. Powstałe na podstawie książek gry komputerowe dla wielu są najlepszymi tytułami w historii. Wydane przez CD Projekt Red RPG cieszą się uznaniem nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą.

Nic więc dziwnego, że ogłoszenie kolejnej książki szybko rozeszło się po internecie. Jedni są z tego powodu ogromnie szczęśliwi, inni obawiają się tego, że nowy tytuł może zniszczyć serię.

Nowa książka o Wiedźminie

Reklama

Wiedźmin to cykl książek fantasy, których głównym bohaterem jest Geralt z Rivii. To właśnie dzięki tej serii Andrzej Sapkowski zasłynął nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wykreowany przez niego świat został pokochany przez wielu i przez lata cieszy się ogromną popularnością.

Dla wielu Wiedźmin, zarówno jako gry komputerowe, jak i książki to coś, co kojarzy się z pierwszymi przygodami ze światem fantasy. Ludzie darzą serię wielkim sentymentem, więc nic dziwnego, że nie chcieliby, by ktoś ich ukochany świat zniszczył.

Reklama

Mimo że Andrzej Sapkowski jakiś czas temu zarzekał się, że nie będzie kontynuował serii, najwidoczniej zmienił zdanie, ponieważ ostatnio potwierdził, że pracuje nad kolejną książką. Powiedział o tym na spotkaniu z ukraińskimi fanami.

Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie dosyć pilnie. Może to potrwać rok, nie dłużej.

Video

Nie podano dokładnej daty wydania, co w tym przypadku nie powinno nikogo dziwić. Nie ma też co brać słów pisarza bardzo dosłownie, ponieważ jest szansa, że praca się przeciągnie i nowa część pojawi się nieco później. Jednak pewne jest, że taka w ogóle powstaje.

Fani podchodzą do tej informacji nieco sceptycznie. Jedni oczywiście cieszą się, że będą mogli powiększyć swoją kolekcję książek z ukochanej serii. Inni obawiają się, że być może ruszanie czegoś, co było już zamknięte, nie jest najlepszym pomysłem. Ci martwią się, że najnowsza odsłona nie będzie tak dobra lub po prostu zbyt mocno odstanie od reszty, niszcząc przy tym pewnych bohaterów.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Wiedźmin