w

Wiedźmin 3 już niedługo zostanie zaktualizowany do nowej generacji. Dokładna data

CD Projekt Red

Już niedługo wszyscy posiadacze Wiedźmina 3 będą mogli zagrać na nowej generacji.


Od kilku tygodni wiele osób z całego świata pisało o „next genie” do Wiedźmina 3: Dziki Gon. CD Projekt zapowiedział aktualizację na 2022 rok, a to oznaczało, że niedługo powinna się pojawić.

Faktycznie tak się stało i właśnie na oficjalnym profilu The Witcher na Twitterze udostępniono komunikat o nadchodzącym patchu. Okazuje się, że już w grudniu nastąpi wielka zmiana grafiki.

Next gen Witcher 3

Chociaż grafika w dziele CD Projekt Red wciąż może zachwycać, to jednak od maja 2015 roku w świecie gier dużo się zmieniło. Powstało kilka nowych generacji kart, które nie pocą się już, widząc Płotkę i Geralta. Warto zaznaczyć, że Wiedźmin jeszcze kilka lat temu był świetnym benchmarkiem sprzętu, a osiągane w tej produkcji „klatki” chętnie były prezentowane klientom.

Tak stać się może ponownie i to za sprawą nadchodzącej wielkimi krokami aktualizacji grafiki. Między innymi wprowadzony zostanie system Ray Tracking i ulepszoną grafikę na konsolach z serii Play Station 5 oraz Xbox Series X. Podobne zmiany trafią też na komputery stacjonarne.

Będzie to miało miejsce 14 grudnia 2022 roku. Oznacza to, że już za miesiąc fani przygód najsłynniejszego poskramiacza potworów ruszą na serwery, aby pobrać patch i przez kolejne kilka dni lub tygodnie będą napawać się widokiem Velen, Skellige i wielu innych miejscowości.

DołączObserwuj
Więcej z Wiedźmin