w

5 najciekawszych trybów w Among Us, w które warto zagrać ze swoimi znajomymi

InnerSloth

Fanowskie tryby gry, które warto przetestować.


Gra Among Us została stworzona przez trzyosobowe i niezależne studio już w 2018 roku. Jednak największą popularność zyskała właśnie dzięki streamerom i youtuberom dopiero w drugiej połowie 2020 roku.

Do sukcesu dołożyła się również ogromna społeczność, która cały czas wymyśla przeróżne zabawy, przez co tytuł nie jest monotonny.

5 najlepszych trybów od fanów

Użytkownicy danej gry bardzo często przyczyniają się do jej rozwoju. Tak jest i w tym przypadku, a społeczność do tej pory stworzyła już kilka świetnych i niekonwencjonalnych metod na rozgrywkę. Większość z nich zdecydowanie warto jest sprawdzić i przetestować ze znajomymi.

Hide and Seek

Prosty i zarazem przyjemny tryb, w którym impostor musi zlikwidować członków załogi. Różni się jednak ustawieniami oraz tym, że inni dokładnie wiedzą, kto jest zły, ale nie mogą go wyrzucić. Więcej o zasadach i ustawieniach możecie przeczytać w tym artykule.

Cops and Robbers

Po zakończeniu odliczania crawmaci zaczynają wykonywać zadania, a schowany wcześniej w wentylacji policjant (impostor), zaczyna ich powoli wyłapywać i zamykać w więzieniu, z którego inni gracze mogą go uwolnić. Żeby temu zapobiec, policjant może likwidować jednego z nich co dwie minuty. Zasady, opis i dokładnie ustawienia znajdziecie tutaj.

Small Talk

Interesujący i zarazem wymagający odpowiedniego doboru słów tryb. Każdy z graczy może użyć tylko 5 słów podczas jednego spotkania, co prowadzi do mniejszej możliwości na wytłumaczenie się i podania podejrzanych. Do grania proponuje się nieco bardziej sprzyjające crawmatom zadania i dłuższy czas pomiędzy likwidacją dla impostorów.

Silent

Trudniejsza wersja poprzedniego trybu. Tym razem całość odbywa się bez kompletnie żadnej komunikacji, a impostora można wyłonić tylko poprzez obserwację głosów zawodników. Dlatego wynik głosowania powinien zostać jawny i każdy powinien wiedzieć, kogo zaznaczono.

Murder, She Wrote

Zainspirowana amerykańskim serialem kryminalnym społeczność, wpadła na ciekawym pomysł na grę. Tym razem odpowiadać na pytania może tylko i wyłącznie osoba, która ma megafon, a reszta graczy zadaje tylko i wyłącznie pytania. Oznacza to, że zgłaszający nie może powiedzieć nic, jeżeli wcześniej ktoś o to nie zapytał.