w

Among Us umiera? Jak bardzo spadła oglądalność, ilość graczy i zainteresowanie w 2021 roku?

InnerSloth mimo upływu kilku miesięcy nadal nie wprowadziło nowej mapy, ani dodatkowych nowości. Efekty tego są bardzo widoczne.


Among w pewnym momencie całkowicie przejął Twitcha i stał się ogromnym hitem. Po kilku miesiącach zabawy graczom zaczęło brakować nowości i w tym momencie wszyscy już tylko czekają na nową mapę The Airship.

W efekcie praktycznie wszędzie widać spadek zainteresowania Among Us. Tak samo na Twitchu, w Google, jak i na Steamie.

Among Us umiera?

“Gra X umiera” to już w Polsce standard. Od kilku lat umiera Fortnite, tak samo League of Legends, czy CS:GO. Nadal to jednak największe gry nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Amonga także trudno zaliczyć do umierających produkcji, bo nadal mnóstwo osób w niego gra. Czyste dane pokazują na ten moment duży spadek zainteresowania, ale nie jest jeszcze tak źle, jak w przypadku chociażby Fall Guys.

Oglądalność na Twitchu spadła w ostatnich 30 dniach o ponad 40%. Spada ilość widzów, kanałów streamujących Among Us i praktycznie wszystkie inne wartości dotyczące bezpośrednio Twitcha.

Na świecie Among jest na 15 miejscu popularności (w ciągu 30 dni), w Polsce jest jeszcze gorzej i produkcja InnerSloth spadła na 24 miejsce.

Po wielu miesiącach rekordów, także ilość graczy na Steamie spadła i zdecydowanie jest to widoczne. W zeszłym roku były podobne spadki, natomiast wówczas była mowa o zmianach o kilkaset osób, teraz o kilkaset tysięcy.

Trendy Google również pokazują znaczny spadek częstotliwości wyszukiwania frazy Among Us. Deweloperzy muszą zacząć działać. Najprościej byłoby wypuścić nową mapę. Ta według nieoficjalnych informacji jest już całkowicie gotowa. Załatano wszystkie błędy, poprawiono optymalizację i teraz deweloperzy już tylko czekają na odpowiedni moment.