w

Popularność Among Us spada czy wzrasta? Twórcy zaczynają mieć duży problem

Przed twórcami Among Us bardzo trudne zadanie. Zainteresowanie już zyskali, teraz powstaje pytanie, czy zdołają je utrzymać.


W ostatnich latach było kilka gier, które zyskały ogromną popularność, by po chwili kompletnie ją stracić. Nieco starszym przypadkiem jest Apex Legends, świeższy jest między innymi Valorant czy produkcja, która skończyła chyba najgorzej, czyli Fall Guys.

Among Us zaczyna mieć niemałe problemy, jeżeli chodzi o ilość aktywnych graczy. Pokazują to wszystkie statystyki, jakie są dostępne.

Among zaczyna mieć problemy?

Liczba graczy na Steamie zmniejszyła się w ostatnich 30 dniach o 30%. Zainteresowanie trendach Google pokazuje spadek z 100 punktów na 60. To jeszcze nic strasznego, szczególnie że wszystko zaczyna się tam w miarę stabilizować. Widać, że po dość gwałtownym spadku wykres się zatrzymał.

Among na Twitchu w ciągu ostatnich 14 dni stracił blisko 30% widzów. Mimo tego jest obecnie w TOP 7, jeżeli chodzi o ostatni tydzień, więc naprawdę nie jest źle.

Za nim są takie gry, jak CS:GO, GTA 5 czy FIFA 21. Za chwilę to wszystko może ulec sporej zmianie, bowiem 10 grudnia mają się pojawić konkretne i bardzo wyczekiwane nowości w postaci kont, nowej mapy i być może trybów. Można uznać, że gala The Game Awards będzie miała ogromne znaczenie.