w

W Among Us lepiej grać na PC, czy na telefonie? Społeczność jest bardzo podzielona

Among Us jest dostępny zarówno na telefony, jak i komputery. Na czym lepiej grać?


Among Us stał się hitem 2020 roku zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach. Tytuł jest obecnie na bardzo wysokiej fali i w związku z tym fani są w stanie poświęcać na grę wiele godzin.

Społeczność jest jednak podzielona na tych, którzy preferują grę mobilną oraz na tych, którym wygodniej jest na komputerze. Oczywiście oba sposoby posiadają swoje wady oraz zalety. Na którym z dostępnych urządzeń najlepiej ogrywać tę produkcję? Okazuje się, że istnieją pewne różnice, które mogą nam podjąć tę decyzję.

Dlaczego warto grać w Among Us na PC?

Różnica, która jest sporym plusem dla tytułu InnerSloth na telefonie to przede wszystkim większy ekran. Pozwala on dojrzeć użytkownikom więcej szczegółów, zwłaszcza w przypadku animacji wentylacji. Zwiększa to szansę na zidentyfikowanie impostora.

Podczas grania w Among Us na komputerze możemy w każdej chwili zminimalizować grę i zająć się czymś innym, kiedy zostaniemy wyeliminowani. Przydaje się to zwłaszcza na początku gry, w momencie, gdy jesteśmy jedną z pierwszych ofiar impostora.

Ponadto klawiatura i myszka są zdecydowanie bardziej intuicyjnymi urządzeniami, niż opcje sterowania na urządzeniu mobilnym. Dodatkową przewagą jest możliwość szybszej komunikacji, niż na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego warto grać w Among Us na urządzeniach mobilnych?

Urządzenia mobilne mają jedną, ogromną zaletę, która dotyczy również tytułu Among Us. Można grać w produkcję InnerSloth niemalże wszędzie. Dodatkowo nie musimy siedzieć przy biurku, a podczas gry, kiedy zostaniemy zlikwidowani, możemy wypełnić swój czas na przykład wykonywaniem innych czynności, ale wciąż posiadając telefon przy sobie.

Większość zadań jest zdecydowanie łatwiejsza do wykonania na telefonie czy tablecie, niż przy użyciu klawiatury i myszki na komputerze. Na urządzeniach mobilnych taski nie wymagają specjalnie precyzyjnych ruchów, zatem są one zdecydowanie prostsze.

fot. InnerSloth

Bardzo często mobilny Among Us to jedyna możliwość zagrania w ten tytuł na urządzeniach Mac oraz Linux. Oczywiście jest możliwość pobrania emulatora, lecz dla mniej doświadczonych użytkowników komputerów na tym systemie, zwyczajnie – “gra niewarta świeczki”.

Oczywiście nie da się określić, na którym z urządzeń rozgrywka będzie nam bardziej odpowiadać. Każdy posiada swoje własne preferencje, a więc jest to indywidualna sprawa każdego z graczy, lecz warto wziąć pod uwagę powyższe argumenty i zastanowić się nad swoim ulubionym sposobem.