w

Apex Legends na Steam i Nintendo Switchu. Dodatkowo twórcy umożliwią crossplay

Crossplay zmierzający do Apex Legends może okazać się przełomowym wydarzeniem.

Reklama


Kwestia gry międzyplatformowej od dawna wydawała się kwestią zamkniętą. Wydawać by się mogło, że twórcy nigdy nie pozwolą na dołączenie do jednej gry zarówno graczom konsolowym, jak i komputerowym. Tymczasem Respawn zdecydowało się na umożliwienie crossplayu pomiędzy wszystkimi platformami.

Przełom w Apex Legends

Twórcy udostępnili informacje, mówiącą o pojawieniu się gry na konsoli Nintendo Switch oraz platformie Steam.

Przygotujcie się, by zawojować świat! Oby wasi znajomi na innych platformach byli tak dobrzy, jak twierdzą. Tej jesieni będziecie mogli stać się jedną drużyną, niezależnie od preferowanej platformy – Xbox One, PlayStation 4, Switch lub PC za – pośrednictwem Origin i Steam.

Decyzja twórców wielu graczom może wydawać się naprawdę szokująca. Z dniem 23 czerwca na serwery trafić ma aktualizacja wprowadzająca wydarzenie oraz crossplay pomiędzy platformami. Sama decyzja wywołała wiele kontrowersji, ponieważ gracze konsolowi czują się potraktowani niesprawiedliwie w stosunku do graczy korzystających z myszki i klawiatury.

ZOBACZ – Edycja Pathfindera z Apex Legends jest już dostępna. Ile kosztuje i co zawiera?

Sama opcja współdzielenia meczów z innymi platformami ma być opcjonalna. W przypadku, gdyby gracz chciał ją wyłączyć, to wszystko pozostanie takie, jakie jest dziś. Wielu również liczy na to, że będzie mogła grać ze swoimi znajomymi posiadającymi inne konsole, jednocześnie nie narażając się na granie przeciwko graczom grającym na komputerach.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends