w

Apex Legends oskarżone o skopiowanie pomysłu i wyglądu na nową legendę Fuse

Male studio Indie sugeruje, że Respawn pożyczyło sobie pomysł na Fuse.


Tego typu rzeczy dzieją się stosunkowo często, studio NOWAA jest przekonane, że Respawn nie tylko widziało ich niewydaną jeszcze grę, ale także skopiowało wygląd jednej z postaci. Fuse to ponoć tak naprawdę Hunter, kosmiczny bandyta.

NOWAA to małe studio, które raczej nie jest jeszcze zbyt dobrze znane. To dlatego, że ich gra BulletVille nie została jeszcze wydana.

Respawn wzięło sobie pomysł?

Cała sprawa nabiera rumieńców przy bezpośrednim porównaniu postaci. Faktycznie są dość podobne. Skąd jednak Respawn miałoby się dowiedzieć o BulletVille i wziąć sobie Fuse? Okazuje się, że NOWAA  kilkukrotnie kontaktowało się z Electronic Arts odnośnie ewentualnej współpracy przy wydaniu strzelanki.

Jak czytamy w wypowiedzi CEO studia NOWAA:

Cieszymy się, że zespół Apex Legends polubił styl Huntera do tego stopnia, że chciał odtworzyć go w Apex Legends – liczyliśmy nawet na ewentualne crossover!” powiedział CEO. „Niemniej jednak obawiamy się, że jako mały producent gier niezależnych, którego gra nie została jeszcze wydana, będziemy nazywać nas kopią Apex Legends, co zdecydowanie nie jest prawdą.

Czy ta sprawa w jakikolwiek sposób się rozwinie? Raczej nie. Jak dotąd nie ma tu mowy o żadnych pozwach lub zadośćuczynieniu. Deweloperom BulletVille raczej chodzi po prostu o wymienienie ich jako inspiracji. Jak sami wspominają, nie ma w tym nic złego, wręcz otwiera to możliwość crossovera.

Tego, czy na pewno sytuacja jest tak łagodna i nie będzie miała ciągu dalszego, dowiemy się zapewne za kilka tygodni, gdy Fuse na dobre zakotwiczy się w świadomości graczy i raczej kompletnie nikt nie będzie go kojarzył z BulletVille.