w

Deweloperzy potwierdzają kolejne buffy Octane z Apex Legends

Wypowiedź jednego z deweloperów zdradzająca prace nad kolejnymi zmianami Octane’a.


W ostatniej aktualizacji, w której legenda dotknięta została zmianami, czas odnowienia jego zdolności specjalnej został zmniejszony z 90 do 60 sekund. Mimo zmian jednak twórcy nie osiągnęli zamierzonego efektu, a jedynie dostali wskazówkę, która nakierowała ich na właściwy tor wspomnianej legendy. W związku z tym ujawnione zostały prace nad kolejnymi buffami Octane’a.

Dalsze plany względem postaci

Legenda cieszyła się popularnością od samych początków, kiedy to została dodana w pierwszym sezonie. Wielu lepszych graczy zauważyła jednak, że nie jest on w stanie konkurować z aktualnie lepiej wpasowującymi się w metę legendami.

ZOBACZ – Apex Legends na Steam i Nintendo Switchu. Dodatkowo twórcy umożliwią crossplay

Po ujawnionych zmianach innych legend gracze Octane’a poczuli się zawiedzeni i postanowili zapytać deweloperów o zmiany ich legendy. W dyskusji wypowiedział się jeden z pracowników studia Respawn i odpowiedział na pytania zainteresowanych.

Aktualnie planujemy coś również dla Octane’a! Zobaczymy czy będą one wystarczające, a jeśli nie, to będziemy kontynuowali.

Octane jest w naprawdę dziwnej sytuacji. Ludzie uwielbiają nim grać (jest aktualnie trzecim najczęstszym wyborem), radzi sobie świetnie w indywidualnych starciach, ale jednocześnie składy z Octanem mają jedne z najmniejszych winratio w grze.

Wydaje mi się, że możemy poprawiać wyłącznie jego pozycję w indywidualnych starciach, zanim ostatecznie stanie się on frustrujący do walki przeciwko. Musimy znaleźć inne sposoby na wzmocnienie jego pozycji w składzie. Zobaczymy, jak poradzą sobie zmiany.

Po ostatnich zmianach Deweloperzy zauważyli, że wszelkie zmiany Octane’a mogą wspierać go wyłącznie jako jednostkę, a jego wkład w zwycięstwo całej drużyny ze względu na skupiające się na nim umiejętności będzie naprawdę ciężki do poprawienia.

Jeśli kolejne zmiany ostatecznie nie pomogą poprawić jego pozycji w zespole, to gracze mogą spodziewać się czegoś więcej niż tylko poprawa numerów przy wartościach takich jak czas odnowienia umiejętności czy koszt jej użycia. Na ten moment jedynym co mogą zrobić fani to czekać z niecierpliwością na oficjalne zmiany legendy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends