w ,

To za te komentarze z 2007 roku główny projektany APEX Legends został właśnie zwolniony

Główny projektant w APEX Legends został zwolniony. Powodem nieodpowiednie komentarze.


Daniel Klein ma ogromne zasługi w tworzeniu APEX Legends, w związku z czym sprawował rolę głównego projektanta tej produkcji. Całkiem niedawno został zwolniony ze swojej pracy w Respawn Entertainment po tym, jak pojawiły się zrzuty ekranu starych wpisów na blogu oraz publicznych rozmów. Widać na nich jak deweloper komentuje w sposób rasistowski oraz seksistowski, co oczywiście potępia jego firma.

Deweloper APEX Legends obrażał między innymi kobiety i osoby pochodzące z Afryki

Wszystkie zrzuty ekranu można zobaczyć oraz przeczytać w poniższym wpisie użytkownika „Apex_Sherrif” w mediach społecznościowych. W jednym z wpisów Klein odnosi się chociażby do chromosomów XX (oznaczenie biologiczne używane do oznaczania płci żeńskiej) jako „chromosomów kretynów”. W innym mówi o swoich afrykańskich sąsiadach, niczym o zwierzętach, używając między innymi słów: „Jeśli ich nakarmisz, wrócą i będą srać wszędzie”.

Do całej sprawy odniósł się sam Daniel Klein w mediach społecznościowych, jednocześnie przepraszając za swoje zachowanie i zapewniając, że od czasu publikacji tych wpisów (2007 rok) robił wiele, by stać się lepszym człowiekiem:

Od tamtej pory włożyłem tyle energii w stanie się lepszą osobą, a teraz jestem po prostu bardzo przygnębiony, ponieważ wydaje mi się, że nigdy nie będę w stanie nadrobić tego, kim byłem. Mówiłem rasistowskie i seksistowskie rzeczy, nie dlatego, że głęboko w którekolwiek z nich wierzyłem, ale dlatego, że wiedziałem, że mogę wywołać reakcję ludzi. To nie usprawiedliwia niczego, co powiedziałem; wpływ moich słów był taki sam, niezależnie od tego, w co wierzyłem.

Firma Respawn zdecydowała się mimo wszystko nie podejmować ryzyka i zwolnić Daniela Kleina, mimo, iż jego wpisy były dość stare, a on przeprosił za ówczesne zachowanie. Tak czy inaczej trudno określić po jego ostatnim oświadczeniu czy rzeczywiście się zmienił.

DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends