w

EA ogłosiło opóźnienie daty premiery Battlefielda 2042. Podano nową, potencjalną datę

Battlefield 2042 ma być naprawdę dużym tytułem. Z tego powodu deweloperzy potrzebują więcej czasu na ukończenie gry.


Electronic Arts zaszokowało swoją społeczność planami na Battlefielda 2042. Ogromne mapy, potężne bitwy i mnóstwo nowości sprawiło, że wielu graczy oczekuje premiery tej produkcji.

Niestety okazało się, że deweloperzy potrzebują więcej czasu na ukończenie swojego tytułu. W związku z tym postanowili opóźnić datę premiery kolejnej odsłony BF-a.

Kiedy ostatecznie EA zamierza wydać Battlefielda 2042?

W oświadczeniu twórców BF-a można przeczytać:

Podjęliśmy decyzję o przesunięciu premiery Battlefield 2042. Biorąc pod uwagę skalę i zakres gry, mieliśmy nadzieję, że nasze zespoły powrócą wspólnie do naszych studiów, gdy będziemy zbliżać się do premiery. Niestety bieżące warunki nie pozwalają na to, aby odbyło się to bezpiecznie. Przy całej ciężkiej pracy, jaką zespoły wykonują w domu, uważamy, że ważne jest poświęcenie dodatkowego czasu na realizację wizji Battlefield 2042 dla naszych graczy.

Ostatecznie tytuł ma pojawić się na sklepowych półkach 19 listopada 2021 roku. Warto również dodać, że opóźnienia mają wpłynąć na plany dotyczące testów beta.

Wygląda na to, że deweloperzy robią wszystko, aby jak najszybciej ukończyć Battlefielda 2042. Jednocześnie chcą, aby tytuł był dopracowany, a to wymaga większych ilości czasu, niż się spodziewali. Pozostaje tylko czekać do drugiej połowy listopada.