w

Gracze Battlefielda 2042 znaleźli kreatywny sposób na absurdalnie szybkie przemieszczanie się

Deweloperzy Battlefielda 2042 znaleźli zabawny sposób na wystrzeliwanie się po całej mapie. Jak to wygląda?


Społeczność Battlefielda 2042 cały czas odkrywa tytuł i jednocześnie znajduje coraz ciekawsze błędy w grze. W ostatnich dniach odnaleziono coś, co można określić jako wystrzeliwanie się w powietrze lub nieco wyższy bunnyhop.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak OP jest ta mechanika. Pozwala niesamowicie szybko przemieścić się przez dosłownie pół mapy. Przypomina to trochę zmutowaną wersję ślizgu z Apex Legends.

Jak wygląda bunnyhop i wystrzeliwanie się w powietrze w Battlefieldzie 2042

Na poniższym filmie można zobaczyć, na czym polega problem, a może trick. Gracze mogą w prosty sposób, zbiegając w dół, zwiększyć znacząco prędkość swojego ruchu. Aby to zrobić, należy podskoczyć i wcisnąć przycisk walki wręcz w powietrzu.

Twoja postać zostaje przyspieszona, gdziekolwiek wskazuje nachylenie.

Po wykonaniu trzech lub czterech skoków z rzędu gracz może dosłownie wystrzelić się w powietrze. Trudno jest opanować upadek, lecz po odpowiednim treningu istnieje możliwość wykorzystania tego buga na swoją korzyść.

Dopóki deweloperzy nie naprawią tego błędu, to gracze mogą wykorzystywać go chociażby w celach zwiadowczych. Można się jednak spodziewać, że EA DICE zrobi wszystko, aby uporać się z nim w jak najkrótszym czasie.