w

Astralis może się nie pojawić podczas rozgrywek BLAST w CSGO. Powodem partnerstwo z Neom

Astralis zrezygnuje z rozgrywek BLAST, ze względu na współpracę organizatorów z NEOM? Bardzo możliwe.


Dyrektor generalny duńskiej organizacji Astralis, Anders Hørsholt, powiedział, że umowa jest „nie do przyjęcia” i potępił partnerstwo z Arabią Saudyjską. Jak zauważył w swojej wypowiedzi – „esport jest i musi być dla wszystkich”.

Przypomnijmy, iż nie tylko Astralis wyraziło swój sprzeciw w kwestii tej współpracy. Podobne działanie podjęło wielu influencerów ze świata Counter-Strike’a, o czym informowaliśmy na naszym portalu.

Jeśli Astralis zrezygnuje z rozgrywek BLAST, to będzie to ogromny cios dla organizatorów

Wiele znanych osobistości z branży sprotów elektronicznych potępia współpracę BLAST z Neom. Mimo to, rezygnacja Astralis z tych rozgrywek byłaby jednym z największych ciosów dla organizatorów, ponieważ zawody te są kojarzone właśnie z duńską formacją. To ona przyciąga ogrom widzów na całym świecie.

Hørsholt w swoim oświadczeniu powiedział:

Zawsze chcemy rozwiązywać tego typu problemy bezpośrednio z naszymi partnerami i dać im szansę na rozwiązanie ich we właściwy sposób. Jednocześnie jednak daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​w żaden sposób nie możemy zostać postawieni w sytuacji, w której nasza marka, gracze lub partnerzy są związani z tego typu firmami i naturalnie oczekujemy, iż BLAST znajdzie rozwiązanie.

Przypomnijmy, że w związku z licznymi kontrowersjami jeszcze niedawno Riot Games unieważniło umowę z Neom. Nie wiadomo czy BLAST zdecyduje się na rezygnację z partnerstwa z arabskim miastem, jednak napięcie cały czas rośnie.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike