w

W świecie CSGO doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. W Riocie i LoLu skończyło się bojkotem

Rok temu w LoLu mieliśmy ogromną dramę, gdy okazało się, że LEC podjęło współpracę z NEOM – miastem przyszłości w Arabii Saudyjskiej.


ESL i Faceit poszło jeszcze dalej. W nocy potwierdzono, że te dwa podmioty zostały zakupione przez Savvy Gaming Group, które to z kolei jest wspierane przez Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej.

Przypomnijmy, że w LoLu odbywała się drama o współpracę z miastem Arabii Saudyjskiej, a teraz okazuje się, że ESL i Faceit będą należeć do podmiotu finansowanego ze środków Arabii Saudyjskiej. Na odzew nie trzeba było długo czekać.

Reakcje branży na te informacje

Riot po 24 godzinach wycofał się ze swojego pomysłu współpracy i przeprosił wszystkich za swój błąd. Podobnie było przy okazji BLAST-a, który także uznał, że współpraca z Arabią Saudyjską jest nieprzemyślanym ruchem.

W przypadku ESL i Faceit raczej nie ma co na to liczyć, choć branża nie zareagowała aż tak mocno, przynajmniej jeszcze nie teraz.

Za ESL zapłacono łącznie miliard dolarów, do tego 500 milionów dolarów dokupiono Faceit. Póki co według wszystkich komunikatów nie zmieni się nic, oprócz tego, że oba te podmioty będą ze sobą ściśle współpracować, dzielić rozwiązania etc.