w

Spadła ogólna ocena Cyberpunka 2077. Już nie jest “bardzo pozytywna”, ale nadal nie jest źle

Ogólna ocena Cyberpunka poszła w dół. Od kilku miesięcy było tylko lepiej aż do połowy grudnia.


Cyberpunk przeszedł już chyba przez wszystkie możliwe oceny. Na Steamie był oceniany fatalnie, potem w miarę dobrze, aż w końcu ogólna ocena doszła do drugiej najlepszej, czyli “bardzo pozytywnej”.

Oznaczało to, że Cyberpunk był oceniany przynajmniej przez 85% graczy. Pozytywnych ocen najwięcej doszło po promocjach, gdzie produkcję CDPR można było kupić za naprawdę śmieszne pieniądze – poniżej 10 dolarów.

Jak bardzo spadły oceny?

System oceny na Steamie bazuje na procentowych głosach graczy. Oznacza to tyle, że na ten moment Cyberpunk spadł o dwa oczka.

  • Bardzo pozytywna – 85%+
  • Pozytywna – 80%+
  • W większości pozytywne – 70%+

Następny etap to “mieszane”, które pojawią się przy 69%. Do tego jednak jeszcze daleko, obecnie 76% graczy ocenia Cyberpunka na plus.

Taka zmiana raczej nie ma większego znaczenia, oczywiście dopóki nie pojawi się zmiana z pozytywnych ocen na te złe, ale do tego raczej nie dojdzie, przynajmniej nie w momencie, gdy w Cyberpunku niewiele się dzieje.

Może dopiero gdy wejdzie jakieś nowe rozszerzenie czy wyczekiwana aktualizacja, to faktycznie coś tutaj drgnie, ale to na pewno dopiero za kilka miesięcy.