w

W Cyberpunku 2077 wciąż jest umiejętność, której w zasadzie nie da się sensownie użyć

Efekty wycinania części zawartości dotknęły także umiejętności.


To jasne, że niektóre perki wymagają reworku, ewentualnie zmiany opisu, sposobu działania lub po prostu usunięcia ich. Społeczność od miesięcy zwracała uwagę szczególnie na jedną umiejętność, której w zasadzie nie da się używać.

Chodzi tutaj o ludzką tarczę, która w teorii zwiększa pancerz o 20% w momencie, gdy trzymamy przeciwnika i w niego strzelamy. Problem tylko w tym, że nie do końca w ogóle da się to zrobić. Miniaturka umiejętności wprost pokazuje, że trzymamy wroga i strzelamy w pozostałych.

Tyle że tak się nie da

W Cyberpunku 2077 nie jesteście w stanie chwycić kogoś z zaskoczenia, wyjąć pistolet i użyć tej osoby jako tarczy – a tak przecież na logikę powinno to działać. Przy takim zaskoczeniu przeciwnika można go jedynie trzymać i to w zasadzie wszystko.

Nie jest jednak tak, że to w ogóle niemożliwe do wykonania, bo można w pewien sposób obejść te ograniczenia i prznieść już ciało przeciwnika. Problem w tym, że nie bardzo ma to sens. Idealnie podsumował to “apostrophefee”:

Gracze piszą, że jest to wprost wycięty element gry, tyle że nadal można użyć kogoś jako tarczy, ale z pewnymi ograniczeniami. Być może więc ktoś przy tworzeniu Cyberpunka nie pomyślał, że lepiej byłoby użyć tego skilla w inny sposób.

Być może zostanie to kiedyś zmienione, ale nie ma na ten temat absolutnie żadnych oficjalnych informacji.