w

Twórcy Escape from Tarkov skrytykowani za podejście do kobiet, odpowiadają na zarzuty

Escape from Tarkov szturmem przejęło Twitch, a twórcy znaleźli się na świeczniku.


Produkcja rosyjskiego studia Battlestate Games stała się hitem na Twitchu. Twórcy sprytnie nawiązani współprace z różnymi streamerami i włączyli darmowe dropy dla widzów. W efekcie przez kilka dni mogliśmy widzieć Escape from Tarkov przez takimi produkcjami, jak Fortnite czy League of Legends.

Społeczność zastanawiając się na sensem dodawania żeńskich postaci dotarła do wywiadu z 2016 roku i zaczęły się problemy.

Żeńskie postacie w Escape from Tarkov?

Gracze zaproponowali, by do Escape from Tarkov zostały dodane żeńskie postacie. Część graczy zaczęła szukać informacji odnośnie tego, czy twórcy może wypowiadali się wcześniej na ten temat.

Faktycznie, na nieszczęście obecnych pracowników ktoś w udzielonym wywiadzie wspomniał, że kobiety nie powinny brać udziału w wojnie, że to dla nich za dużo stresu.

Twórcy musieli się teraz grubo tłumaczyć. Ich media społecznościowe zostały wręcz zalane, na co musieli odpowiedzieć odpowiednimi wpisami na Twitterze. Ostatecznie developerzy poinformowali, że pracownik odpowiedzialny za wywiad został pouczony i podobne wypowiedzi nie znajdą się już w internecie.

DołączObserwuj
Więcej z Escape from Tarkov