w ,

Ta niepozorna gra pokonała wszystkich na Twitchu, pozbawiając League of Legends pierwszego miejsca

Na Twitchu wyrosła nowa konkurencja dla topowych League of Legends i Fortnite.


Jakiś czas temu League of Legends po wielu miesiącach odzyskało pierwsze miejsce na Twitchu. Produkcja Epic Games musiała uznać wyższość MOBA od Riotu i obecnie TOP 3 wydawało się już ustalone. LoL, potem Fortnite i na trzecim miejscu różnie w zależności od dnia – raz CS:GO, raz GTA 5 czy Path of Exile.

Kilka dni temu pojawiła się jednak gra, która szturmem wzięła Twitcha. Chodzi tutaj o Espace From Tarkov.

Espace from Tarkov na 1 miejscu Twitch

Trudno powiedzieć, czy gra utrzyma się już w ścisłej topce, natomiast obecnie od 3 dni z powodzeniem zajmuje pierwsze miejsce pod względem oglądalności. Wszystko za sprawą dropów, gwarantujących darmowe przedmioty.

W Polsce rosyjska produkcja nie jest tak bardzo popularna, choć widać już pierwszych streamerów, którzy wywęszyli nowy hit.

Oczywiście oprócz gier mamy „Rozmowy”, które na dobre zadomowiły się poza jakąkolwiek konkurencją. Choć Escape from Tarkov niewiele brakuje, to nie ma szansa z najpopularniejszą kategorią. Głównie dlatego, że nadają w niej również gracze, którzy akurat jedzą, czy oglądają filmy.

W Polsce wszystko teraz zależy od streamerów. Jeżeli będą w stanie utrzymać widzów, to możemy mieć kolejny hit na długie miesiące. Póki co w Polsce raczej się na to nie zapowiada.

DołączObserwuj
Więcej z Escape from Tarkov