w

Były pracownik Rockstara o tym, dlaczego zamiast GTA 6 stworzono remake GTA 5

Niedawno Rockstar potwierdził, że ponownie stworzy remake GTA 5 dla nowej generacji konsol. Dlaczego nie zdecydowano się na odsłonięcie 6 części serii?


GTA 5 ponownie przejdzie przemianę, która będzie dostosowana między innymi do nowej generacji konsol.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wszyscy przecież czekają na GTA 6. Tymczasem Rockstar zapowiada 3-miesięczny, ekskluzywny dostęp do zmienionej piątki tylko dla PS5.

Dlaczego remake 5 zamiast GTA 6?

Były pracownik Rockstara, Darion Lowenstein odpowiedział swoim odbiorcom, dlaczego Rockstar postawił ponownie na zmianę GTA 5. Okazuje się, że rozwiązanie jest bardzo proste – wynika to z potrzebnego czasu na produkcję tak dużej gry, a i stworzenie remake jest po prostu tańsze i bardziej opłacalne.

Bo w końcu wiele osób dopiero teraz zaczęło grać w GTA 5 za sprawą darmowej produkcji w Epic Store. Według Rockstara, te osoby mogą później przejść do trybu Online i tam wydawać swoje pieniądze, dzięki czemu wszystko się zwraca, a utrzymywanie GTA 5 jest jak najbardziej opłacalne.

@darionl

Seriously THO #gta5 #gtav #ps5 #grandtheftauto #gta6 #learnontiktok #tiktokpartner

♬ SUMMER IN MIAMI – Pat Matrone & Massimo Scalieri

I wydaje się to jak najbardziej zrozumiałe, natomiast niezbyt pociesza ten fakt społeczność, która przecież czeka na szóstkę już od wielu miesięcy. Różni pracownicy podkręcają hype, by potem Rockstar lub Take-Two go kompletnie gasili.