w

Leakerzy sami spierają się o to, kiedy zostanie ogłoszone GTA 6. Co nowego wiadomo?

GTA 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier wszech czasów. Teraz leakerzy spierają się o to, kiedy będzie ogłoszona.


Grand Theft Auto 6 jest zdecydowanie jedną z najbardziej wyczekiwanych gier wszech czasów. Wielu fanów nie może doczekać się jakiejkolwiek zapowiedzi ze strony Rockstar Games, a takowe póki co nie dochodzą.

W związku z tym społeczność skupia się na informacjach, które publikują leakerzy. Te jednak obecnie są dość niespójne, a sami informatorzy spierają się między sobą o datę ogłoszenia “Szóstki”.

To kiedy w końcu Rockstar ogłosi GTA 6?

Kilka tygodni temu “TezFunz2” opublikował wpis na forum społeczności GTA, w którym twierdzi, że szóste wydanie zostanie ogłoszone w 2022 roku. Informowaliśmy o tym w tym artykule, natomiast treść jego postu można zobaczyć poniżej:

Nowy rok jest w dużej mierze wyznaczony na zapowiedź kolejnego tytułu. Idąc za wzorcem Rockstar z głównymi tytułami, premiera ma nastąpić rok później. 

Tymczasem inny leaker, Tom Henderson, został zapytany czy twierdzenie Tez2 może być prawdą. Odpowiedział on, iż według niego nie jest to prawdopodobne, ze względu na problemy, które ma obecnie Rockstar Games. Mowa tutaj przede wszystkim o kłopotach z Trylogią GTA, która wymaga licznych poprawek oraz z Red Dead Online.

Hej Tom Henderson! Chciałbym poznać Twoje zdanie na temat twierdzenia @TezFunz2, według którego GTA6 zostanie ogłoszone w 2022 roku. Może mieć sens przyglądanie się wzorom wydań z przeszłości, ale czy uważasz, że jest to prawdopodobne pomimo niedoboru chipów, który wciąż powstrzymuje wprowadzenie #PS5 i #XSX?

Nie wiem. Ma to jednak sens, jeśli gra będzie miała premierę w 2024 roku – ale myślę, że są świadomi faktu, że ich reputacja jest w tej chwili nieco utrudniona, więc mam nadzieję, że zrobią coś, aby naprawić to przed tym (naprawienie Trylogii GTA, dodanie treści do RDRO itp.)

Jeszcze pewien czas temu Henderson twierdził, że GTA 6 zostanie wydane w 2023 lub 2024 roku, lecz jego zdanie się zmieniło. Po wyniknięciu wielu problemów, z którymi musi zmagać się Rockstar, Tom zapowiada, iż “Szóstka” ujrzy światło dzienne dopiero w 2024 albo 2025 roku.

Niestety, deweloperzy rzeczywiście mają aktualnie mnóstwo kłopotów na głowie, które nie sprzyjają wydaniu nowej odsłony serii Grand Theft Auto. Oczywiście istnieje możliwość, że ci nie zważając na inne trudności, po prostu zajmują się produkcją tej gry, lecz w ten sposób stawiają na szali swój wizerunek, który może odbić się na popyt nowego tytułu lub kolejnych w przyszłości.