w

Tyle prawdopodobnie będzie kosztować GTA 6. Ma to być najdroższa gra na świecie

Według przecieków i plotek, które ostatnio krążą na ten temat, GTA 6 ma być jedną z najdroższych gier na świecie.


GTA 6 to obecnie najbardziej wyczekiwana gra na całym świecie. Po mocnej premierze GTA 5, które nawet po 10 latach wciąż utrzymuje się w topce najpopularniejszych gier, ludzie pokładają ogromne nadzieje w Rockstarze.

Patrząc na same przecieki, które miały miejsce w ostatnich latach, trudno się dziwić, że ludzie oczekują czegoś niesamowitego. Rockstar zresztą sam podsyca, że GTA 6 ma być na zupełnie innym poziomie niż dotychczasowe gry. Poprzeczka jest postawiona naprawdę wysoko.

GTA 6 za ponad 600 złotych?

Fakt, że studio ma wysoko postawioną poprzeczkę i samo deklaruje, że GTA 6 ma otworzyć zupełnie nową generację gier, powoduje, że cena automatycznie sama wzrasta.

Według niedawnych raportów z września 2022 roku koszty produkcji mają wynosić 1-2 miliardy dolarów. Oznacza to, że GTA 6 ma być najdroższą grą, jaka kiedykolwiek powstała.

Nic dziwnego więc, że plotki od tamtej pory mówią, że gra na swoją premierę ma kosztować 150 dolarów, czyli w przybliżeniu około 640 złotych. To nawet do 3 razy więcej niż premiery innych gier od znanych producentów.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że Rockstar jeszcze niczego nie potwierdził ani niczego nie zdementował. Plotki na temat tego, że GTA 6 ma kosztować ponad 600 złotych to jedynie domysły pod względem tego, jak wysoki budżet studio przeznacza na produkcję nowego tytułu.

Mimo to należy przygotować się na najgorsze. Być może gra nie będzie kosztowała aż 600 złotych, jednak ze względu na to, że będzie to najdroższa gra w historii, a Rockstar mocno podsyca oczekiwania i stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko, można przypuszczać, że i tak GTA 6 będzie kosztować niemałą sumę.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z GTA