w

Czy w Hogwarts Legacy będą mikrotransakcje? Ile pieniędzy trzeba przygotować na grę?

Jak dużo trzeba będzie wydać na Hogwarts Legacy, aby w pełni cieszyć się rozgrywką?


Większość graczy przyzwyczaiła się już do tego, że w grach wiele rzeczy ukryte jest za ścianą mikrotransakcji i części przedmiotów nie sposób zdobyć bez wydawania realnych pieniędzy. Zazwyczaj tyczy się to gier multiplayer i darmowych produkcji, ale nie brakowało przypadków, w których nawet gry poświęcone dla jednego gracza wymagały sięgnięcia po portfel, kiedy chciało się zdobyć konkretne rzeczy.

Jak dokładnie będzie wyglądało to w Hogwarts Legacy? Grę można zakupić w wersji zwyczajnej lub jednej z dwóch specjalnych – edycji deluxe lub kolekcjonerskiej. Fani mogą zastanawiać się, co jeszcze będzie ukryte za tak zwanym paywallem.

Wszystko o mikrotransakcjach w Hogwarts Legacy

Na wstępie trzeba powiedzieć, że w grze nie będzie mikrotransakcji. Twórcy potwierdzili, że nie będzie żadnej zawartości ukrytej za paywallem w oficjalnym FAQ. Ponadto community manager – Chandler Wood – potwierdził tę informację.

Otrzymywaliśmy to pytanie i chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości. W grze nie będzie żadnych mikrotransakcji.

Jest to oczywiście dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych grą zbudowaną na uniwersum Harry’ego Pottera. Mimo że podstawowa wersja gry kosztuje 269 zł, co już na starcie może wydać się sporą sumą, dobrze wiedzieć, że jest to jednorazowy wydatek, a dalsze granie nie będzie wymagało od gracza pieniędzy.

Trzeba wspomnieć, że mimo że gra nie będzie posiadała mikrotransakcji, zarówno edycja deluxe, jak i kolekcjonerska posiadają przedmioty, których nie da się odblokować inaczej, niż kupując droższą wersję gry.

Użytkownik o nicku Fearless-Vodka stworzył tabelę, która pozwala dokładnie przyjrzeć się temu, co dostępne jest za zakup poszczególnej edycji.

Jak widać, dodatkowej zawartości jest sporo. Gracze, którzy będą chcieli zawalczyć na arenie czarnej magii lub zdobyć wierzchowca, którym będzie testral, będą musieli zdobyć jedną z dwóch droższych wersji gry. Nie jest to jednak aż tak duża różnica w cenie, ponieważ zgodnie z cennikiem sklepu Epic Games do cyfrowej wersji deluxe, która zapewnia praktycznie wszystkie dodatki, trzeba będzie dopłacić wyłącznie 40 zł (całkowita cena do 309 zł).

Niepewne jest również to, czy Hogwarts Legacy będzie posiadało DLC, które rozszerzy historię lub doda nową zawartość, jednak twórcy gry zapewniają, że mikrotransakcje nigdy nie znajdą się w ich produkcji.

DołączObserwuj
Więcej z Harry Potter Hogwarts Legacy