w

Czy w Hogwarts Legacy będzie można być tym złym? Wszystko, co na ten moment wiadomo

Bycie antybohaterem w Hogwarts Legacy. Czy twórcy przewidzieli alternatywną ścieżkę gry?


Możliwość grania na kilka sposobów zawsze dodaje sporo potencjału grze, jeśli jest to rozwiązane dobrze. Nie każdy zawsze lubi być tym dobrym, który ratuje świat i są gracze, którzy wolą być osobami, z którymi w grach zazwyczaj się walczy.

Z pewnością wielu fanów Harry’ego Pottera zastanawiało się nie tylko nad tym, jak to jest być czarodziejem w świecie znanego uniwersum, ale również myślało o wcieleniu się w jeden ze złych charakterów, których można było poznać w książkach czy filmach. Czy gra Hogwarts Legacy na to pozwoli?

Czy w Hogwarts Legacy można być złym?

Odpowiedź na zadane pytanie nie brzmi jednoznacznie. Nie można zostać złym charakterem, z którym będą mierzyły się wszystkie dobre postacie. Możliwe jest natomiast używanie czarnej magii i zagranie jako złowieszczy czarodziej w murach Hogwartu. Ze względu na to, że gra będzie należała do gatunku RPG, gracz będzie miał sporo możliwości na modyfikowanie swojej postaci. Wybór domu oraz rozwijanie magicznych umiejętności to zaledwie część z nich.

Jednym z możliwych do wybrania domów jest Slytherin, z którego pochodziło wielu czarodziejów ze złymi intencjami, jednak nie jest to coś, co sugeruje, że w Hogwarts Legacy możliwe będzie odegranie roli złego charakteru. Pod koniec jednego z trailerów wspomniano, że postać może „pójść mroczniejszą ścieżką”, pokazując, jak zaklęcie Avada Kedavra powala nieznanego przeciwnika.

W tym świecie kryją się również niebezpieczeństwa, których nie da się zrozumieć. Lochy i krypty skrywają w sobie zagrożenia, ale także nieopisane nagrody. Uważaj jednak na to, gdzie zdecydujesz się zapuścić, ponieważ może Cię to sprowadzić na mroczną ścieżkę.

Wybór ścieżki

W opublikowanym przez twórców gry filmie dotyczącym stanu rozgrywki można zauważyć, że istnieje możliwość zaprzyjaźnienia się z wybranymi studentami oraz zyskania towarzysza. Jednym z nich może być „charyzmatyczny uczeń Slytherinu”, który z pewnością może wciągnąć gracza w kilka ciekawych sytuacji. Ponadto postać gracza posiada specjalną zdolność władania starożytną zapomnianą magią, co sprawia, że postać sterowana przez gracza jest świetnym kandydatem do decydowania o losach świata gry.

Mimo że gra umożliwia pójście „mroczniejszą” ścieżką, na podstawie tego, co można było zobaczyć na opublikowanych dotychczas przez twórców filmikach, najprawdopodobniej w pewnym momencie trzeba będzie zmierzyć się z mrocznymi czarodziejami.

Potwierdzone zostało jednak, że wybory, które podejmuje gracz, będą miały wpływ na losy głównego bohatera, a nawet zakończenie gry.

Inne interakcje z różnymi postaciami mogą również oferować inne punkty wyboru dla gracza. Niektóre z tych rzeczy mogą wpłynąć na całą grę – jak choćby życie bohaterów czy zakończenie fabuły.

Wiele rzeczy pozostaje niejasnych. Pewne jest to, że w jakimś stopniu gracz będzie mógł poczuć się jak jedna ze złych postaci znanych z uniwersum. Nie wiadomo natomiast czy przewidziane jest dla tego podejścia do rozgrywki osobne zakończenie.

DołączObserwuj
Więcej z Harry Potter Hogwarts Legacy