w

Jak duża jest mapa Hogwart’s Legacy i jakie lokacje będzie można na niej znaleźć?

Co na ten moment wiadomo o mapie, którą będzie przemierzał gracz w Hogwart’s Legacy?


Hogwart’s Legacy to gra usytuowana w uniwersum Harry’ego Pottera, która pozwoli zwiedzić nawet lokacje, które nie zostały pokazane w filmach czy książkach. Jej premiera przewidziana jest na 10 lutego, więc za niecały miesiąc.

Twórcy co jakiś czas publikują filmiki, w których można zobaczyć fragmenty rozgrywki, jak i szkice koncepcyjne. Jeden w szczególności zwrócił uwagę fanów, ponieważ pokazuje, jak ogromny jest świat gry.

Hogwart i wiele więcej

Mimo że w tytule gry wspomniana jest nazwa szkoły, w której ma miejsce akcja zarówno książek, jak i filmów, w grze będzie można zajść znacznie dalej. Wiadomo między innymi o Zakazanym Lesie czy wiosce Hogsmeade. W jednym filmiku, który odsłania nieco rąbka tajemnicy produkcji gry, można było przyjrzeć się ogromnej mapie. Biorąc pod uwagę fakt, że na próżno szukać na niej Hogwartu czy Ulicy Pokątnej, o których wiadomo, że pojawią się w grze, jest to zaledwie jej fragment.

Twórcy zapewniają, że gra będzie naprawdę wyjątkowa, ponieważ zgodnie ze słowami reżysera wszystko, co można zobaczyć na ekranie, będzie możliwe do zwiedzenia. Dokładne przyjrzenie się każdemu zakamarkowi mapy może zająć więc naprawdę sporo czasu.

Na oficjalnym kanale Youtube jeszcze lepiej widoczne jest to, jak rozbudowany jest świat, który deweloperzy planują oddać w ręce graczy. W serii filmów ASMR można znaleźć między innymi ten zatytułowany „A Calm Autumn Morning”. Przyglądając się krajobrazom, można zauważyć, że praktycznie każde ujęcie ma coś, do czego chciałoby się podejść i wejść z tym w jakąś interakcję.

Kluczowe lokacje do znalezienia w grze

Poza przemierzaniem majestatycznych zielonych krajobrazów w Hogwart’s Legacy będzie można znaleźć wiele lokacji znanych z uniwersum Harry’ego Pottera. Mimo że nie wiadomo o wszystkich z nich do momentu faktycznej premiery gry, sporo można wywnioskować z opublikowanych dotychczas przez twórców materiałów.

O których miejscach na ten moment można było dowiedzieć się ze zwiastunów?

  • Zamek Hogwart
  • Zakazany Las
  • Wioska Hogsmeade
  • Stacja Hogsmeade
  • Ulica Pokątna

Mapa w grze i szybka podróż

Podczas gry minimapa będzie znajdowała się w rogu ekranu, jednak możliwe będzie jej wyłączenie, aby poprawić immersję i lepiej wczuć się w magiczny świat. Potwierdzone zostało również to, że w grze będzie można skorzystać z szybkiej podróży. Wystarczy podejść do jednego z oznaczonych miejsc, a następnie przy pomocy proszku Fiuu przenieść się do odkrytego wcześniej punktu.

Na ten moment nie wiadomo wiele więcej na temat świata gry. Pewne jest jednak to, że niezależnie od tego, czy gracz będzie preferował pozostać w murach Hogwartu, czy może będzie chciał zawędrować daleko za nie, z pewnością nie będzie się nudził.

DołączObserwuj
Więcej z Harry Potter Hogwarts Legacy